• www.honeywell.ro

Evaluari companie Honeywell Romania

Bait&switch

14.01.2019 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
- 25 de zile de concediu
- locuri de parcare suficiente
- business travel daca esti genul care considera asta un plus

Contra
- putina lume chiar stie ce ar trebui sa faca la munca. e haos si responsabilitatile se schimba odata la cateva luni
- nu exista o perioada de training, nu exista documentatie pentru aproape nimic. daca iti dai seama ce e de facut bine, daca nu aia e.
- nu exista niciun plan de viitor. in special pe partea de IT. se peticesc problemele vechi, altele se baga sub pres insa nimeni nu vrea sa schimbe nimic
- suportul IT in Bucuresti e dezastru. echipamentele vin greu, se dau pe ochii frumosi si se rezolva lucrurile doar daca faci putin scandal. Daca ai nevoie sa discuti cu cineva de la IT, mai bine dai o tura de cladire ca exista sanse mai mari sa-l gasesti afara la tigara decat la birou
- laptopuri vechi si proaste. dureaza cam 10-15 minute dimineata pana se deschide (deci daca ai vreun meeting la prima ora o sa fii nevoie sa vii mai devreme).
- managerii se schimba cam odata la 2 ani si fiecare vine cu fanteziile lui si vrea sa reinventeze roata.
- de obicei ai manager strain care o sa te bage in seama doar daca are nevoie de ceva de la tine. daca ai pretentii de 121, sfaturi de viitor sau traininguri ia-ti gandul de la asta. Nici ei nu stiu ce e de facut
- sunt putine posturi in Bucuresti unde chiar poti avansa. In cel mai bun caz poti face o miscare laterala, dar care nu-ti aduce nimic in plus (cateva milioane la salariu at best). In rare cazuri, daca te dai bine pe langa vreun manager si il gadili cat trebuie s-ar putea sa deschida un post in alta tara special pentru tine. S-a mai intamplat, dar rar
- oamenii sunt foarte stresati. nu exista om in Honeywell care sa nu-si caute in alta parte
- procesul de recrutare e destul de greoi. Media e de 3 luni, dar poate dura si mai mult
- biroul e open space, sute de oameni pe un etaj si e incredibil de galagios. scaunele sunt incomode, iar birourile nu se regleaza
- se fura de pe birouri. se poate intampla sa ajungi intr-o dimineata la munca si sa vezi ca ti-au disparut castile, mouseul sau alte lucruri lasate de tine pe birou
- daca te plangi de ceva scuza principala e ca ei sunt o companie prea mare si problema ta e doar o problema minora. daca vrei sa pleci o sa ti se propuna un post un alt business. Daca ceri bani o sa strambe din nas
- ei se bazeaza cel mai mult pe angajari interne si recomandari. de cele mai multe ori posturile se deschid cu dedicatie.

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Foarte buna

07.01.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
experienta placuta
mediu placut
asemenea in ceea ce priveste colegii

Companie multinationala, cu multe posibilitati de dezvoltare

22.12.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Mediu propice pentru dezvoltare, oportunitati, mediu corporatist

Companie foarte ok, colegi prietenosi si de ajutor

17.12.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Salariu motivant.
Posibilitati de avansare.
O multitudine de joburi.
Posibilitate WFH
Free fruits and coffee.
Overtime platit

Util pentru viitor

17.12.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
- proceduri cat de cat clare
- activitati destul de tehnice
- angajator care este destul de apreciat pe piata muncii => poate deschide usi mai usor pentru alte firme d.p.d.v. al experientei

Able Seaman
Nave noi, cabina noua, curata.
-salariu-colegii-reducere abonament sala-masa calda in fiecare zi
Process Engineer
Multitudine de cunostinte