• www.honeywell.ro

Evaluari companie Honeywell Romania

Pentru cei puternici psihic

11.12.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Aici pot sa trec lucruri ca si faptul ca lucrezi intr-o cladire incalzita, ai apa la discretie si cafea pentru cine consuma. Printre putinele lucruri bune sunt cativa colegi, faptul ca iti platesc salariu la timp si cam atat

Contra
Aici sunt multe de zis:

-management prost, gandire lipsita de viziune si oameni care ajung in functii de Supervisor desi nu cunosc business-ul.
-managementul in general te lasa in pace....insa in cazul meu asta este facuta la modul extrem in sensul ca nu am cui sa cer ajutor, sunt singur in ceea ce fac, sunt mai importanti unii colegi in ciuda faptului ca eu am adus 40% din revenue-ul pe care l-au adus 12 oameni intr-un an.
-posibilitati de avansare sunt putine si lipsite de realism in sensul ca pozitiile sunt scoase la "concurs" pentru anumiti oameni, nu conteaza cine aplica, o sa ia cine trebuie sa ia si asta se stie dinainte
- daca esti genul de persoana care poate accepta si partile negative in a lucra singur, afla ca aici esti complet ignorat si simti parca, ca sefului tau parca ii este frica sa lucreze cu tine si s-a intamplat de cateva ori chiar sa nu fiu privat de informatii utile ca de exemplu maine se lucreaza de asa sau maine nu trebuie sa lucrati etc
- cresterile salariale sunt de regula mai mici decat rata inflatiei intr-un an iar ca sa ai parte de alte cresteri salariale trebuie sa schimbi pozitia si sa ai mare grija sa fie una cu vizibilitate crescuta altfel o sa iei 5-10% daca schimbi pozitia.
-in ciuda faptului ca am adus mai multi bani decat jumatate din echipa, nu am primit nici un premiu pentru asta.
-aici poti avea de castigat doar daca esti dispus sa te implici in alte activitati decat cele din fisa postului pentru a capata vizibilitate.
- daca esti obisnuit sa iti rezolvi singur problemele, sa ai un matrix manager care nu stie ce faci si un manager direct care prefera sa te evite si iti anuleaza 1 on 1-urile in mod constant, aici e de tine!
- daca totusi va incumetati, sa nu cumva sa aplicati pe job-uri de banda 2(salariu axim 3000 pentru banda 2), si sa evitati pe cat posibil proiectele pe SPS de orice fel, aici urmeaza iadul pe pamant in 2019. Totodata evitati pozitiile de customer support sau customer service pentru ca de aici nu aveti unde sa va mai duceti, decat pe sales sau daca stiti excel, pe business analyst

Full time - Bucuresti

O companie in crestere

07.12.2018 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Oportunitati interne numeroase. Concediu 25 de zile anual. Colectiv prietenos.

Un start bun in cariera

16.11.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
- te plimbi in toata lumea daca ai timp si disponibilitate, sunt f multe deplasari pentru doritori
- daca esti o persoana cinica /meschina sau manipulatoare atunci esti in mediul propice
- daca vrei sa devii un sef anarhist , ai de muncit putin, dar e mediul propice
- te poti afirma usor , nu sta nimeni mai mult de 1 an pe acolo
- daca vrei sa faci cariera in domeniu IT dar fara sa stii IT, aici se poate , trebuie doar sa compensezi cu abilitatile de comunicare, pun accent pe ambalaj
- daca esti tacut si nu ai nici abilitati de comunicare, trebuie neaparat sa nu ai pretentii financiare sau de avansare sau de proiecte interesante poti face fata comparativ cu alte medii
- primesti oferte bune daca stai la ei 6 luni
- inca sunt pioneri in domeniu pentru ca sunt de 3 ani , si domeniul deabea acum se dezvolta

E ok ca si mediu ca sa ti faci experienta.

14.11.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Salariu, management, beneficii.

O companie excelenta pentru a te dezvolta rapid.

06.11.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Ideile iti sunt ascultate si de cele mai multe ori puse in practica

Senior Software Engineer
Atmosfera buna, mediu placut de lucru.Pozitionare, sediu, facilitati exacelente.Multe oportunitati ...
QA Engineer
Salariul este peste media pieteiExista posibilitatea de avansareCursuri+dezvoltareLocatia
Agent telesales
Colectiv tanar, unit, Mediu placutSefi intelegatoriProgram flexibil
Asistent medical
Inginer calitate