• Site: www.inditex.com

Evaluari companie Inditex Romania (Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Uterqüe)

Daca ai mai lucrat iti dai seama usor cat de mare e bataia de joc la Inditex (Bershka)

06.05.2018 - Fost angajat Part time Util (14)

Pro
Echipa tanara si sociabila
Salariu ok avand in vedere ca e munca necalificata.

Sa lucrati la ei doar daca aveti nevoie urgenta de bani/nu aveti ce face cu banii.

Contra
Desi salariul este ok pentru munca necalificata, esti muncit ca un caine, daca ai 5h in ziua x, in astea 5 ore nu ai nici o pauza.
Cantitatea de munca e mare pentru ca in cel mai bun caz ai 4 angajati pe aceeasi tura, diferenta e ca la Bershka vine toata lumea, la un magazin gen under-armor unde ai o suprafata mai mica si un nr de clienti mult mai mic tot la acelasi nr de angajati.
Desi eram la norma de 5 ore, cat am lucrat la ei (o saptamana) aveam doar 8 sau 5 ore/ zi. Astfel in loc de 25 de ore saptamana am facut 42.
Mereu o sa stai peste program, iar la close faci lejer 45 de minute suplimentare. In ultima zii de munca mi s-a facut observatie de catre un manager ca am intarziat 2 minute (9:02 in loc de 9:00). In momentul ala am decis ca ziua urmatoare vin si imi depun demisia.
Programul era infernal, gen veneam la 10 dimineata si plecam la 9 seara, timp liber 0.

Daca tot vreti sa aveti 4 oameni pe tura, care trebuie sa faca curat dupa mii de clienti, dati un procent din vazari mai mare din vanzari la salariu. De la 0.8% la 1% macar
Managerii stau lipiti de foi 8h/zi, rar se apuca sa faca si ei cv la casa, iar de aranjat de la cabina nici nu se pune problema.

Part time - Vanzator - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Se poate mult mai bine!

28.04.2018 - Fost angajat Part time Util (13)

Pro
Staff-ul, in general, este ok. Este un colectiv tanar si sociabil. Unii manageri chiar isi merita aceasta denumire.

O companie ok pt studenti, in sensul ca lucrezi 4 ore pe zi si castigi si un ban pt a-ti plati studiile.

20.04.2018 - Part time Util (13)

Pro
Program redus de munca..norma part time, salariul bunicel.

Experienta dezvoltatoare pentru tineri

12.04.2018 - Fost angajat Part time Util (7)

Pro
Dezvoltare personala, munca

Inditex- o companie in care te poti dezvolta!

23.03.2018 - Fost angajat Part time Util (8)

Pro
- traininguri
- feedback

se ofera training ok
Senior Process Associate AR
Oportunitati noi de dezvoltare, cunostinte acumulate
Linux Administrator
Condiții de lucru bine, mediu de lucru plăcut și relaxant.
Technical Writer
Tehnician IT