Ipsos Romania

• Site: www.ipsos.com

Evaluari companie Ipsos Romania

Este un loc de munca satisfacator, daca nu ai mari pretentii de afirmare profesionala pe termen scurt
Salariul este mediu spre mic, pentru Romania, in industria in care activeaza

14.12.2017 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Este un bun loc de munca pentru inceput, studenti si tineri
Media de varsta este destul de mica, si oamenii sunt destul de moderni in gandire
Mediul de lucru este relativ relaxat, foarte putin formal

Contra
Salariul este destul de mic pentru industia aceasta, deloc competitiv
Exista un dezinteres vadit in a investi si pastra oamenii cu experienta, iar feeling-ul pe care il am dupa ce am lucrat multi ani aici este, din pacate, ca s-ar prefera oricand plecarea mea decat sa incerce sa ma opreasca, ca ar plati doi oameni cu salariul meu

Decat sa incerc sa atrag oameni noi, as alege sa pastrez oamenii in care am investit deja si care, pe deasupra, isi mai si doresc sa ramana si sa scoata ce e mai bun din ei impreuna si pentru compania asta
As aprecia (inclusiv financiar, dar nu numai) auto-motivarea celor cu experienta si as incuraja-o, in loc sa consider ca nu merita efortul fie pentru ca oricum se auto-motiveaza ori ca nu am bani mai multi sa le dau. Ei bine, decat sa angajez un om nou care sa fie pregatit abia in 6 luni sa lucreze singur si responsabil, as da o marire salariala anuala mai substantiala, oricum mai mare de 45 RON / luna (cat am primit eu anul trecut) pentru cineva care chiar vrea sa faca treaba aici si acum si insista sa lase ceva bun in urma lui

Full time - Manager proiect - Bucuresti
Perioada de munca este de peste 10 ani.

Mediu destul de plictisitor.

31.10.2017 - Angajat Part time Util (19)

Pro
Cafea gratis la angajati
Salariu la data scris in contract
Conducere amabila

O companie perfecta pentru studenti sau absolventii care vor sa invete cum e sa lucrezi.

30.10.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Program flexibil. Colegi de treaba. Ai ce invata. Pacat ca nu se foloseste limbajul in mai multe companii.

Companie destul de buna pentru inceputul carierei profesionale.

27.10.2017 - Fost angajat Full time Util (23)

Pro
Programul de NA destul de avantajos pentru studenti.
Asigurare medicala Regina Maria + bonuri de masa.
Atmosfera de lucru foarte prietenoasa. Colectiv foarte unit.
Salariul primit la timp, uneori si inainte de termen (ex. Craciun).
Daca la inceput se facea ore overtime, in ultimii ani acestea s-au redus foarte mult. Bravo managamentului pentru acest lucru.
Salariul de inceput destul de bun.
Stabilitatea locului de munca.
Training-uri destul de bine. Evident cunostintele din training se aplica doar pentru domeniul cercetarii de piata.

Un loc unde vii cu placere zi de zi

26.10.2017 - Angajat Full time Util (19)

Pro
Atmosfera este foarte placuta, iar oamenii chiar te fac sa vii cu placere la munca. Se pune accent pe bunastarea angajatilor, care sunt tratati cu corectitudine de cele mai multe ori.

Oamenii sunt ok , te ajuta in pregatire
Programator .NET
- multe oportunitati de crestere (conferinte interne si externe, comunitati organizate pe ...
Lucrator universal
Back Office