Ixia Romania

IT&C

4.1
  • Site: www.ixiacom.com

Evaluari companie Ixia Romania

Nu prea este o varianta pentru persoanele cu experienta in domeniu

18.02.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Companie ok pentru persoanele la inceput de cariera, ai oportunitatea de a lucra cu tehnologii variate, si de a invata lucruri noi. Asta va depinde si mult de tine.

Program de lucru flexibil (in general, depinde totusi si de ce manager nimeresti)

Pachetul de beneficii este unul atractiv

(Inca) mai sunt in firma persoane foarte bine pregatite, si cu o conduita profesionala exemplara, de la care ai ce invata, si alaturi de care este o placere sa lucrezi

Contra
Salariile pentru persoanele cu ceva experienta in firma si rezultate pozitive sunt mici raportate la media pietei. Aproape toti colegii mei din facultate care lucreaza la alte firme din domeniu au salarii mai mari

Atmosfera de lucru in unele echipe este mai degraba una de "caterinca" in loc de una de seriozitate, unii angajati vin la munca mai degraba pentru socializare decat pentru a lucra

Nu prea exista viziune

Firma tocmai ce a fost cumparata, si s-a trecut de la unele procese interne, la cele ale firmei-mama, care aduc o incredibila birocratie

Oferiti salarii potrivite, nu asteptati ca oamenii sa primeasca oferte din alte locuri pentru a veni cu oferte mai bune !

Incercati sa atrageti si oameni cu multa experienta in domeniu, nu numai proaspat-absolventi

Full time - Senior Software Developer - Bucuresti

Experienta mea in Ixia

10.08.2017 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Echipa cu care am lucrat: capabila, colegiala, nota 10

O companie OK

19.09.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
- Mediul de lucru
- Salariul
- Esti ajutat

IXIA

14.07.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Flexibilitatea programului, faptul ca ai posibilitatea sa lucrezi pe mai multe proiecte si cu tehnologii diferite

Ixia experienta minunata

03.02.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Programul este flexibil
Proiectele sunt destul de variate cu tehnologii diverse, managementul ia in considerare sugestiile venite de la angajati si chiar tine cont de ele. Sincer pana acum e o companie de 5 stele

Software Engineer Intern
Mediul este foarte placut, cu un ritm normal de lucru.
Se poate trage chiulul destul de mult.
Mediu tanar si dinamic.
Escalation Engineer