Kaufland Romania

Comert

Evaluari companie Kaufland Romania

M-am dezvoltat, m-am perfectionat, mi s-a permis sa am initiativa, mi a-a permis sa ma extind dincolo de limitele fizice ale filialei, ci cel mai important lucru mi s-a permis sa-mi fac treaba foarte bine.

PS: la management am pus 4 stelute , dar din cate am vazut de cand a venit actualul director de magazin este posibil sa merite toate 5 stelele, in schimb cand am plecat situatia era de 1 steluta sau nici una, pentru ca s-a pus in pericol securitatea alimentului in mod repetat si pe perioade ff lungi de timp in pofida semnalarii pericolelor sau a confirmarii acestora, iar siguranta angajatilor a fost mai jos ca in domeniul constructiilor, in santiere nu am avut nicici macar incidente iar im magazin am avut accident de munca grav si incidente periculoase grave : 4 electrocutati in doua serii 3 si apoi 1 in acelasi loc din aceeasi cauze de si am semnalat in repetate randuri pericolul, ar cand primii electrocutati practic au confirmat existenta pericolului nu s-a luat nici o masura si s-a perecut al doilea incident . Noroc ca nu au murit.
Repet acum ca angajatul toxic a fost eliminat situatia cred ca este mult mai buna, din ceea ce am vazut, si sunt cel putin 10 -15 aspecte pe care le-am observat instictiv cand am intrat in magazin.

28.01.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Are un sistem procedural bine pus la punct, are un regulament intern facut perfect, poti forma si/sau lucra intr-o echipa, programul este sau poate fi flexibilizat, plata este corecta, este facuta la timp, salariul este calculat corect, este corelat corect si modificat progresiv, in functie de politica de moment s-au platit orele suplimentare sau s-au acordat recupetrari, (inainte de inasprirea codului muncii) au fost respectati timpii de odihna, elimina natural angajatii toxici astfel incat colectivul functioneaza bine.

Contra
Uneori interesele personale ale unor factori de decizie au produs probleme functionale si chiar pericole pe parte de siguranta alimentului sau siguranta muncii. Dar pana la urma, cu intrazieri mai mari sau mai mici angajatii toxici au plecat.

Am plecat de mult din Kaufland dar tot am vazut ca personalul este stabil, ca nucleul de angajati s-a pastrat, ca angajatii nu mai sunt timorati ca atunci cand am plecat, conditiile de munca sunt bune desi a crescut volumul/angajat (conditii economice ) . Dpdv al sfaturilor, nu cred ca este cazul mai ales ca am pierdut legatura directa de 4 ani, dar dintre actiunile pe care le-am facut si care nu se mai fac dar care au imbunatatit conditiile de munca si siguranta muncii poate ca ar trebuii reluate iar colegii ramasi pot sa si le reaminteasca . In fond si la urna urmei depinde de fiecare dintre ei / noi, pentru ca: " omul sfinteste locul ".

Full time - Coordonator SSM si Mediu - Iasi

Seriosi,ofera conditii bune de munca, respecta drepturile angajatului.

27.01.2018 - Angajat Part time Util (10)

Pro
Seriozitate, respect.

Experienta mea este ca am invatat foarte bine produsele magazinului si ma descurc foarte bine ca lucrator in acest magazin.

26.01.2018 - Angajat Part time Util (7)

Pro
Intelegere deplina angajati,director si sef.
Timpul de pauza este foarte bine organizat.

Societate ce ofera un loc de munca sigur.

25.01.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Salariu atractiv, prograda de lucru flexibil, comunicare in colectiv.

Un job actual la standarde inalte si europene

24.01.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Din punctul de vedere al functiei mele sunt foarte multumita de acest job

Conecteaza-te cu Kaufland Romania prin retele sociale
Locuri de munca Kaufland Romania
Kaufland Romania
Full time
Last update: 09.08.2018
Galerie foto
Noutati Kaufland Romania
La început de an școlar, Kaufland România anunță lansarea unei noi mărci proprii de îmbrăcăminte și ...
Kaufland lansează Kuniboo, prima marcă proprie de îmbrăcăminte pentru bebeluși și copii de până la șase ani.​Gama ...
Lupta împotriva plasticului ajunge tot mai sus pe agenda publică, iar compania noastră își asumă demararea unui plan de ...