Kaufland Romania

Evaluari companie Kaufland Romania

O experienta utila pentru mine

28.01.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Colectiv de exceptie, program de lucru bun, si un serviciu sigur fata de alte companii

Contra
Nu ofera prea multe sanse de avansare

Sa incerce sa ofere oportunitati de avansare

Full time - Sef compartiment - Galati

M-am dezvoltat, m-am perfectionat, mi s-a permis sa am initiativa, mi a-a permis sa ma extind dincolo de limitele fizice ale filialei, ci cel mai important lucru mi s-a permis sa-mi fac treaba foarte bine.

PS: la management am pus 4 stelute , dar din cate am vazut de cand a venit actualul director de magazin este posibil sa merite toate 5 stelele, in schimb cand am plecat situatia era de 1 steluta sau nici una, pentru ca s-a pus in pericol securitatea alimentului in mod repetat si pe perioade ff lungi de timp in pofida semnalarii pericolelor sau a confirmarii acestora, iar siguranta angajatilor a fost mai jos ca in domeniul constructiilor, in santiere nu am avut nicici macar incidente iar im magazin am avut accident de munca grav si incidente periculoase grave : 4 electrocutati in doua serii 3 si apoi 1 in acelasi loc din aceeasi cauze de si am semnalat in repetate randuri pericolul, ar cand primii electrocutati practic au confirmat existenta pericolului nu s-a luat nici o masura si s-a perecut al doilea incident . Noroc ca nu au murit.
Repet acum ca angajatul toxic a fost eliminat situatia cred ca este mult mai buna, din ceea ce am vazut, si sunt cel putin 10 -15 aspecte pe care le-am observat instictiv cand am intrat in magazin.

28.01.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Are un sistem procedural bine pus la punct, are un regulament intern facut perfect, poti forma si/sau lucra intr-o echipa, programul este sau poate fi flexibilizat, plata este corecta, este facuta la timp, salariul este calculat corect, este corelat corect si modificat progresiv, in functie de politica de moment s-au platit orele suplimentare sau s-au acordat recupetrari, (inainte de inasprirea codului muncii) au fost respectati timpii de odihna, elimina natural angajatii toxici astfel incat colectivul functioneaza bine.

Seriosi,ofera conditii bune de munca, respecta drepturile angajatului.

27.01.2018 - Angajat Part time Util (10)

Pro
Seriozitate, respect.

Experienta mea este ca am invatat foarte bine produsele magazinului si ma descurc foarte bine ca lucrator in acest magazin.

26.01.2018 - Angajat Part time Util (7)

Pro
Intelegere deplina angajati,director si sef.
Timpul de pauza este foarte bine organizat.

Societate ce ofera un loc de munca sigur.

25.01.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Salariu atractiv, prograda de lucru flexibil, comunicare in colectiv.

Conecteaza-te cu Kaufland Romania prin retele sociale
Premii
Galerie foto
Noutati Kaufland Romania
Kaufland România, lider pe piața de retail, obține pentru al patrulea an consecutiv certificarea „Angajator de Top” ...
1. Spuneți-ne câteva cuvinte despre dvs și în special ce v-a atras în departamentul HR.  Îmi place să cred ...
Suntem pe primul loc în Topul celor mai buni angajatori din România la categoria “Retail”, potrivit evaluărilor ...