Lacon Electronic

• Site: www.lacon-electronic.ro

Evaluari companie Lacon Electronic

O companie corecta, nu populista

26.07.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Dupa multe experiente in companii si domenii diverse, am gasit pentru prima data locul unde nu se practica acea monitorizare stricta a anganajatului, unde se pune accent pe calitatea muncii si mai putin pe cate ore stai la birou, unde se cultiva simtul pentru responsabilitate si nu munca "de ochii sefului".
Am gasit un loc unde exista intelegere pentru problemele personale si unde nu ti se pun intrebari care tin de sfera privata, am gasit dialog deschis si am avut polemici unde a castigat cel care a adus argumente mai solide. Cu alte cuvinte, un loc unde sunt rasplatiti cei care muncesc si unde cei care vin doar ca sa plece de acasa nu vor fi niciodata multumiti sau nu isi vor gasi locul...

Contra
Libertatea inteleasa gresit de multi angajati, care ii trag in jos pe cei care vor sa munceasca si ii expun riscului de a cadea in aceeasi mediocritate.

Actiunile de tip 'team building' ar trebui gandite astfel incat sa implice intreaga echipa daca nu concomitent, atunci pe departamente - pentru a transmite fiecarui angajat sentimentul ca este important pentru companie.

Full time - Galati

O companie condusa de romani ce se cred nemti. Reguli stricte, rasplata minima.

10.11.2017 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Banii ii primesti la timp.

O experienta de munca utila care m-a ajutat sa ajung unde sunt acum

31.10.2017 - Fost angajat Full time Util (19)

Pro
Salariile intotdeauana sunt date la timp.
Program de lucru flexibil pentru salariatii din administrativ.
Conventie asigurata pe linia autobuzului 17, dar stiu ca si oamenii din productie aveau transport asigurat pana la vreo 30 km de sediul firmei.
Mediu de lucru placut, echipe tinere unde poti sa inveti foarte multe lucruri noi (program ERP, limba germana). Ni s-a pus la dispozitie cursul de limba germana si inainte de a pleca demarasera cursul de limba engleza.
Weekenduri, sarbatori legale libere si concediul este concediu.

Nu e aaa rau cum scriu altii,
Eu am avut de unde invata multe, si chiar mi-a deschis acum multe posibilitati.
Da toti ne dorim imediat bani multi si fara munca.

13.10.2017 - Fost angajat Full time Util (19)

Pro
Salarii la timp, chiar inainte de termen de 10 a luni stabilit in contract.
Sa incearca lucrarea in echipa, da multi dintre colegi nu vor sau le este teama ca pierd ei ceva....
Program flexibil la inginer si tesa poti veni pana in ora 9 si poti pleca la ora 16.
Pauze flexibile poti lua singur pauza cand vrei si cate vrei.
Poti avansa, ca lunar firma sa extinde.

Companie germana, doar cu numele

11.07.2017 - Fost angajat Full time Util (4)

Pro
Program OK
Mai inveti din cand si ceva nou

Locuri de munca MAHLE Componente de Motor SRL Inginer Industrializare
MAHLE Componente de Motor SRL
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Senior SW Project Architect for P ES TSR
Continental Automotive Group ...
Locuri de munca Heineken Romania The HEINEKEN International Graduate Programme - Human Resources
Heineken Romania
BUCURESTI, Strainatate, Cluj Napoca
Locuri de munca Grup Renault Romania Pricing Database Administrator
Grup Renault Romania
Locuri de munca Heineken Romania The HEINEKEN International Graduate Programme - Procurement
Heineken Romania
BUCURESTI, Strainatate, Cluj Napoca
Mediu profesionistColectiv smart
- Mediu tanar si dinamic, colectiv super ok- Compania este in dezvoltare- Management ok
Departament achizitii
- Dezvoltare profesionala- Calatorii si training-uri internationale- Manageri competenti- Mediul de ...
Call Center Department
IT Senior Business ...