Comert

Evaluari companie Lidl Romania

Am lucrat de la inceputurile firmei, inca sub denumirea "Plus". Am prins schimbarile cand a devenit "Pludi Market", a tinut 2 ani, apoi a inceput marea rebrand-uire...si a intrat Lidl pe piata tarii noastre. Multe schimbari, de personal, de conceptii, dar un lucru e pana azi valabil: Eficienta !-e sloganul. In general,am amintiri dulci-amare,dar si acum sunt mare fana si clienta fidela datorita produselor deosebite.

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (17)

Pro
Daca esti rapid, in conditie fizica buna, n-ai de ce sa nu faci fata. Salariul comparat cu alte supermarketuri, mare. Bonusuri diferite, mai multe pe an, de sarbatori, de exemplu,consistente

Douaa zile libere pe sapt. un weekend pe luna.

Contra
Ritmul alert constant, tot timpul intre "ciocan si nicovala" ori clientii nerabdatori, ori sefii stresati si ei de hierarhii, pe capul tau...si ai permanent 2 responsabilitati zilnice: casa de marcat + grija vreunui raion care ti-e dat in ziua respectiva.

Depinde si de noroc,ce fel de colegi si sefi ai, daca toti sunt eficienti, poate nu mai stai peste program si pontat la ora standard de iesire.

Eficienta magazinelor nu ar trebui sa fie obtinuta din exploatarea personalului putn la numar in exces. Cat de mare sa fie salariul,ca sa-ti permiti si te imbolnavesti?

Full time - Vanzator casier - Cluj-Napoca

Compania care scoate untul din tine!

22.10.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Nu exista aspecte pozitive .

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Lidl Romania

Am lucrat in Lidl o perioada buna de timp

15.10.2017 Util (16)

Pro
Un salariu virat la timp, din cand in cand mai erai stimulat cu ceva bonusuri

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Surprins neplacut de aceasta companie la care credeam ca exista pretentii si respecta angajatii.

10.10.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Marfa de calitate in special non food.

Lidl

10.10.2017 Util (18)

Pro
Bonusuri, tichete de masa, program cat de cat flexibil

Conecteaza-te cu Lidl Romania prin retele sociale
Beneficii companie