Comert

Evaluari companie Lidl Romania

M-am simtit extrem de incomod, de parca am semnat contract cu "inchisoarea" si nu cu o firma serioasa, menita sa mentina niste standarde europene.

26.10.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Ar trebui sa mentionez salariul (comparativ cu alte firme, acelasi post), dar nu te tine nici acesta cand observi ca esti tratat mai ceva decat in "12 ani de sclavie". La fel, posibilitatea de avansare, daca stai bine la capitolul "pupincurism".

Contra
Colegialitate zero; sprijinul/instruirea/ghidarea profesionala a noilor angajati inexistenta; organizare proasta; infatuare (si din partea sefilor si din partea colegilor mai vechi); lipsa de valori (imi place sa ma inconjor cu oameni de la care am ce invata), desi as fi avut si aici ceva de invatat: cum sa fiu necioplita cu toata lumea (inclusiv clientii), sa car cat mai multe greutati si sa am limbajul cat mai colorat, cum sa ii jicnesc pe ceilalti si sa fiu numai pentru mine, cum sa ma umplu de sarcasm ieftin, etc.; nerespectarea regulilor; igiena magazinului precara; iresponsabilitate. As putea sa argumentez pe fiecare aspect in parte, dar asta doar intr-o discutie cu cineva din cadrul firmei.

Doar pentru magazinul din Targu Neamt. Isi vor da singuri sfaturi, mai ales cand vor avea concurenta. Acum sunt prea buni la capitolul "vanzari" si nu ne permitem. Deviza, "ne pasa de salarii, de voi ne doare in...cot!"

Full time - Vanzator casier - Targu Neamt
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Cea mai buna echipa!

25.10.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Salariu motivant, posibilitate de avansare, bonusuri, intelegere.

Am lucrat de la inceputurile firmei, inca sub denumirea "Plus". Am prins schimbarile cand a devenit "Pludi Market", a tinut 2 ani, apoi a inceput marea rebrand-uire...si a intrat Lidl pe piata tarii noastre. Multe schimbari, de personal, de conceptii, dar un lucru e pana azi valabil: Eficienta !-e sloganul. In general,am amintiri dulci-amare,dar si acum sunt mare fana si clienta fidela datorita produselor deosebite.

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (17)

Pro
Daca esti rapid, in conditie fizica buna, n-ai de ce sa nu faci fata. Salariul comparat cu alte supermarketuri, mare. Bonusuri diferite, mai multe pe an, de sarbatori, de exemplu,consistente

Douaa zile libere pe sapt. un weekend pe luna.

Compania care scoate untul din tine!

22.10.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Nu exista aspecte pozitive .

Am lucrat in Lidl o perioada buna de timp

15.10.2017 Util (16)

Pro
Un salariu virat la timp, din cand in cand mai erai stimulat cu ceva bonusuri

Conecteaza-te cu Lidl Romania prin retele sociale
Beneficii companie