3.5

Evaluari companie Lidl Romania

Cu si pentru tineri.

30.11.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Dezvoltare profesionala personala continua.
Posibilitate de promovare.
Colegi minunati.

Contra
Din pacate varsta este un factor esential in cariera ta. Daca ai peste 40 pentru ei esti prea mare si nu ai sanse de promovare indiferent cat de bun esti.

Sa se uite si catre cei care au peste 40 si ai potential. Degeaba toata lumea te lauda daca nu poti si evolua.

Full time - Proiecte speciale - Bucuresti
Perioada de munca este de peste 10 ani.

9 ani experienta in munca. 2 ani

30.11.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Este o firma serioasa, care ofera multe beneficii angajatului. Salariu atractiv, asigurare privata de sanatate, liberele se respecta, concediile la fel. O firma in care poti sa evoluezi.

Salariul poate fii considerat un avantaj, este anulat de celelalte dezavantaje. Program , urlete ,clienti nemultumiti, brafa.

22.11.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Niciun aspect pozitiv.

O companie multinationala axata pe profit si cresterea cifrei de afaceri fara a neglija importanta clientului.

13.11.2017 - Angajat Full time Util (15)

Pro
Pachet salarial atractiv
Asigurare privata de sanatate ok
Dezvoltare profesionala

Ai parte de o activitate intensa, nu exista repaos de cand intri in program si pana pleci. Pauza de masa primesti doar daca soliciti. Nu esti privit prea ok, in momentul in care soliciti pauza. Au un cuvant minunat "EFICIENTA" de fapt e o "rupere mare de oase". Totul e sub testul presiunii si al timpului in care marfa trebuie introdusa la raft. Nu exista respect fata de clienti, colectivul nu este dispus sa faca decat munca de suprafata. Auzi frecvent prin casca hai la nu stiu ce raion, hai mai repede nu ai terminat, mai dureaza? Manageri plini de frustrari care incerca sa zambeasca frumos noilor angajati. Nu se respecta standardele si procedurile, sunt deranjati de faptul cand le amintesti lucrurile astea. Vin de la office sa te viziteze, sa vada integrarea ta in echipa. Iti arunca pretextul ca discutia e confidentiala, de fapt isi doresc sa afle ce se mai intampla in magazine, care e atmosfera. Nu recomand sinceritatea, adevarul cu faptul ca e rupere de oase ii nemultumeste, iti justifica faptul ca le jignesti statutul lucratorului comercial. Pentru cine vrea 10 ore de munca pe zi, sa nu iti mai trebuiasca fitness ca ai parte gratuit acolo si un salariu in jur de 2000lei, recomand sa mergeti:"Multa minte nu se cere, sa fi prost sa ai putere". Aviz:nu recomand acest post pentru persoanele care gandesc, care isi pun intrebari si nu sunt supuse. Nu va ganditi la bani, nici la avansare caci activitatea e aceeasi ca si a lucrarorului comercial si la nivel de manager sau sef de magazin. GANDITI-VA LA OASELE VOASTRE SI LA UN BAX DE BANANE DE 18 KG :). Respect celor ce muncesc si oselor lor, poate totusi va mai cizelati si incetati cu barfa(prin casca) macar in momentul in care incasati cu clientul.

06.11.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
Pentru fitness-ul gratuit de care ai parte.
Pentru durerile de spate, ca sa nu ai lipsa :-)

Conecteaza-te cu Lidl Romania prin retele sociale
Beneficii companie