Comert

Evaluari companie Lidl Romania

Experienta Lidl

16.07.2018 - Fost angajat Full time Util (4)

Pro
Chiar nu cred ca exista, sincer.

Contra
-Salariul foarte mic in raport cu munca depusa
-Se sta exagerat de mult peste program neplatit si nepontat
-Program mai prost ca pe santier
-Stres care te imbolnaveste
-Efort fizic supraomenesc

1. Nu mai induceti in mintile ca salariile sunt mari.Acelasi salariu il castiga, chiar mai mare, facand alte treburi care nu necesita experienta si efort prea mare fizic/psihic.
2. Degeaba aveti pontaj electronic, sefii te obliga uneori verbal,alteori emotional sa stai peste cele si asa 10 ore in plus nepontat. Sefii de vanzari se fac ca descurajeaza aceste lucruri, dar aproba aceste actiuni cu constiinta.
3. Sistemul de eficienta, este prostia care va ingroapa reputatia si oamenii, am ramas si 2 oameni pe magazin, eu si seful asistent, inca de la ora 18,in conditiile in care era nevoie de 4 case, iar magazinul arata execrabil, cu tot aces efort care ne-a epuizat fizic si psihic, tot nu a iesit eficienta.
4. Aveti anumite reguli dar eu si acum mai mananc patiserie veche de doua zile, desi teoretic sunt coapte proaspate. Nimeni nu va respecta normele de munca, toti sefii vor sa dea bine la vanzari/eficienta/aspect vizual al magazinului.
5. Nu poti avansa daca nu te place seful, bine asta e peste tot, dar in lidl toti stiu sa faca de toate si toti o fac relativ bine, promovarea vine doar daca pui gura pe "subiectul" potrivit.

Off: Imi e mila de angajatii care se plang ca nu au mancat nimic pe la case dar care stau fiinca au rate si copii prin scoli. Fiinca dupa cum observati in Lidl este un nou val de generatie in angajari de +40, ca tinerii nu mai vin.
Imi pare rau de clientii care nu isi permit sa cumpere marfa corecta,orbiti de putinul economisit la achizitionarea produselor voastre defectuase.
Imi e mila si de fetele alea de la HR ca isi calca onoarea in picioare cu aceleasi mesaje standard si fara efect.

PS: Nu mai lasati produsele reci peste tot prin magazin ca ele nu se duc la pierderi, ele se pun la loc la vanzare si pe urma va plangeti ca va imbolnaviti,la fel si patiseria.

Sfatul meu pentru angajatii care inca se injosesc e sa se injoseasca in continuare :)) Lidl are nevoie de angajati fara personalitate si perspective.

Full time - Vanzator - Bucuresti

Dupa 3 ani pot spune ca este cel mai prost loc unde sa lucrezi ! Ma refer strict la magazin !

12.07.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Daca vor sa te dea afara si ai contract pe nedeterminat, iti tot cauta nod in papura, iar la cate probleme au poti sa le faci reclamatii pana ii inebunesti, practic te distrezi copios. Eu am fost intr-o situatie de genul, doar ca nu au reusit sa ma dea afara.

P.S Nu este nimic de spus PRO

Recomandat în special pentru acumularea de experienta

04.07.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Salariile ok si la timp
Colectiv plăcut

Beneficii ok, cultura interna poate fi imbunatatita

01.07.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Este apreciata initiativa si creativitatea.

Ok recomand firma ok

26.06.2018 Util (9)

Pro
Mediu, salariul, locatia

Conecteaza-te cu Lidl Romania prin retele sociale
Beneficii companie