Evaluari companie Studio Moderna

2 ani alaturi de Studio Moderna nu sunt 2 ani pierduti! Colectiv minunat <3

19.08.2018 - Fost angajat Part time Util (6)

Pro
Eu m-am angajat in iunie 2016 la ei, pe departamentul de inbound, dupa o experienta neplacuta cu alta firma de telesales. Cunosteam pe cineva care lucra aici si, cum eram studenta si aveam nevoie de ceva banuti in plus, am zis sa incerc, de ce nu?
Un prim plus este trainingul. Desi poate parea ceva basic si cliseic, lucrurile expuse de trainer sunt folositoare si te ajuta sa te formezi ca "om de vanzari".
Totodata, deoarece am optat pentru part time, exista posibilitatea ca eu sa lucrez oricand in intervalul 07:00 - 21:00 cu rugamintea sa-mi expun preferintele legate de orar cu cateva zile inainte.
Cred ca cel mai minunat lucru de acolo este colectivul. 99% dintre oamenii de acolo sunt tineri si frumosi, comunicativi, saritori. SPV mei m-au ajutat intotdeauna, incepand cu prima zi acolo si pana la ultima zi cand am pasit in call center.
Chiar si la 7:00 cand ajungeam la sediu, SPV ma intampina si imi dadea o stare de bine. Este evident faptul ca trebuia sa iti faci si treaba bine dar, in general, am intampinat doar persoane misto!
Salariul poate parea "micut", intr-adevar, dar in zilele bune cand vindeam, stateam extra pentru a-mi atinge targetul si toate orele imi erau platite.
Bonusul a fost intotdeauna primit la timp, corect, uneori si de incurajare :)

Contra
- foaaarte mult stres!
- poate deveni obositor, este intr-adevar o munca rutiniera
- atentie sporita intotdeauna, ceea ce iar, e obositor
- clientii care sunt ingrozitori de cele mai multe ori
- lipsa echipamentului personal - am o problema legata de castile oferite de ei, mi se pare dubios sa fie purtate de 2,3 persoane zilnic, nu e igienic
- clientii care injura si ameninta si revin de 39823983 de ori

Eu am fost nevoita sa plec de la ei, cu parere de rau, din cauza licentei - nu puteam face fata. Chiar si in ultimul moment SPV ne-au ajutat; am mai avut job-uri, insa de aici am plecat cu lacrimi in ochi, lasand in urma niste oameni minunati.
Un sfat? Legat de echipamentul de munca, poate. Atat. Si sa ramaneti la fel de voiosi :D

.. betty,

Part time - Agent vanzari prin telefon - Bucuresti

Plăcută, datorită colegilor.

03.08.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
E ok pentru cei fara experiență.

Daca nu gasesti altundeva e ok

31.07.2018 - Fost angajat Part time Util (9)

Pro
Salarii la timp
Nu se sta peste program

Colectivul a fost cel mai tare ever. Recomand

25.07.2018 - Fost angajat Part time Util (9)

Pro
Colectiv misto
Program flexibil

Oferte care ti s-ar potrivi

Full time

Bucuresti, Ploiesti, Targu ...

Full time

Bucuresti,

Am lucrat in 2010. A fost un job de vara, a fost ok dar nu era pe stilul meu. Trainingul pe vanzari pe vremea aceea era sustinut de Orlando. De la el am invatat sa vand.

25.06.2018 - Fost angajat Part time Util (8)

Pro
Trainingul de vanzari super ok

Conecteaza-te cu Studio Moderna prin retele sociale
Beneficii companie
Full time /Medium level
Full time /Medium level
Galerie foto
Noutati Studio Moderna
Raluca Grigoriu (Studio Moderna): „Sper că peste 10 ani oamenii de marketing vor deveni mai atenți și mai responsabili cu ...
Cum poti sa castigi bani si sa-ti construiesti o cariera, cand n-ai experienta?