Makita Romania

Comert

• www.makita.ro

Evaluari companie Makita Romania

Un fel de firma comunista unde stresul este la 200% in medie 3 zile pe saptamana si 2 zile este la 500%, unde fiecare face ce vrea si cei vechi de acolo (organizati in "haite" si neamuri) fac legea si incearca zilnic sa scape de voi. Daca vreti, aveti capacitatea si dorinta de a invata singuri ( nici dracu nu te ajuta ), aveti posibilitatea de a deprinde multe abilitati si cunostinte tehnice dar cu un cost foarte mare (stres, nervi, munca muuulta, mancare proasta, etc.). Nu beneficiezi de traininguri tehnice si oricum daca se fac sunt o gluma, muncesti de iti sar capacele ca cei vechi sa poata sa frece menta 95% din timp. Depinde de voi ce va doriti! Succes oriunde! :)

21.04.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Poti invata lucruri noi (de unul singur ca nimeni nu te ajuta).
O companie cu renume care da bine pe CV.
Salariu decent (doar pentru un incepator de pe bancile facultatii).
Posibilitatea companiei in viitor de a se alinia la conditiile actuale de pe piata muncii (se incearca usor).
Program fix si foarte strict, al 13 salariu (intre 50-70% dintr-un salariu net).

Contra
Stres, munca multa, oameni slab pregatiti si foarte rai, lipsa traininguri, cumetrii multe, mancarea la cantina proasta si unica (adica un singur meniu), lipsa beneficii, etc.

Schimbati strategia de management si viziunea companiei asupra angajatilor ca altfel veti disparea de pe piata de munca din Romania.

Full time - Inginer - Branesti

Nesatisfacator :( , salariu mic, mancare proasta la pret mare, mizerie si lipsa totala de comunicare.

10.04.2018 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Transport si masa incluse

Sunt Ok overall, cel putin in departamentele de engineering, platesc la timp si esti tratat cu respect, problema este ca de multe ori nu ti se explica foarte bine ce ti se cere pentru lucruri noi.

26.11.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Salariul bun daca nu ai experienta comparativ cu celelalte companii, masa zilnica gatita, echipe tinere si esti respectat

Locuri de munca Carrefour Romania
Carrefour Romania
Locuri de munca Carrefour Romania
Carrefour Romania
Hornbach Romania
Weekenduri libere, salariu la timp
Nimic de zis pro. doar faptul ca primesti salariul la timp,
Ca prim loc de munca este o companie ok.Fata de alte companii similare, ofera o oarecare ...
Asistent de cercetare
Customer Care Agent