Mate-Fin SRL

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Mate-Fin SRL

Oameni ok, conditii ok, strictete exagerata si program uneori insuportabil.

26.10.2019 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Respect pt angajati, ceea ce au promis au facut. Conditii ok de lucru la birou. Directorul general este un om cu o conduita morala mai rar intalnita, desi uneori este destul de dificil de comunicat cu el.
Ore suplimentare platite corect. Diurna minima legala. Prime de sarbatori.
Concediu de odihna de 25 zile.
Daca aveti inclinatie catre domeniul tehnic, D-l Stefan Troto va poate fi un mentor in adevaratul sens al cuvantului si in multe domenii.

Contra
Desi si-au dorit tot timpul o extindere a activitatii de baza, niciodata nu au aratat interes prea mare pt aceste activitati auxiliare.
Supraincarcare cu cat mai multe activitati.
Program de birou de o strictete exagerata, cu condica de prezenta, chiar daca activitatea era preponderent externa. Cand nu ai nimic de facut, trebuie neaparat sa stai la birou.
Deplasarile uneori au fost insuportabile. 25-28 zile de deplasare lunar, in toata tara, fara posibilitatea calatoriei cu avionul.
Lucru in mediu cu radiatii ionizante.
90% dintre cei angajati sunt rude diverse intre ei sau cu proprietarii companiei, deci nu exista nici o posibilitate de promovare.
Maririle de salariu se negociaza foarte greu, indiferent de ceea ce demonstrezi.
In top management unii oameni sunt destul de dificili.

Concentrati-va mai mult pe nevoile angajatilor pt ca specialisti in domeniul tehnic sunt din ce in ce mai greu de gasit. Oferiti-le posibilitati de dezvoltare, castig si avansare, altfel veti pastra doar oameni slabi pregatiti, iar asta va va afecta relatia cu clientii. Desi nu mi-am dorit asta cand am plecat, acum stiti ca am dreptate.

Fost angajat 2018 - Full time - Bucuresti - Manager Tehnic
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Locuri de muncă
Luxoft Romania