• Tel: 021.224.6677
    Site: www.mega-image.ro

Evaluari companie Mega Image

Multinationala cu regim sclavagist de exploatare a fortei romanesti de munca, participand activ la distrugerea economiei locale.

04.08.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Angajatii mega ar trebui sa porneasca o lupta sindicala impotriva acestui trust !

Contra
cred ca am discutat destul si am tras multe semnale de alarma pe acest site,daca se doreau schimbari se puteau lua masuri,si fara discutii in detaliu,nu cred ca se pune problema de a fi ajutata o anume persoana ci de a ajuta o multime de angajati nevinovati care au un singur defect doresc un loc de munca, este un sistem care functioneaza cu multe erori la nivel uman ,nu este placut sa lucrezi in teroare,umilit sau injosit,deasemeni nu este placut sa vezi ca esti condus de oameni corupti , sa lucrezi in domeniul acesta presupune curaj,cinste si omenie,si aceste lucruri trebuie sa le vezi in primul rand la cei care te coordoneaza in activitate.
Cred ca nu este greu sa depistati disconfortul discutiilor de la casele de marcat iscate din cauza pauzelor lungi si dese de tigara de care unii beneficiaza mai mult decat altii,sau legate de faptul ca nu se schimba casele la o ora rezonabila astfel incat casierul sa poata termina programul la timp,sau legate de faptul ca maruntul nu este suficient si casierul care detine acest marunt nu doreste pe buna dreptate sa-l imparta cu nimeni pentru a nu ajunge in situatia critica de a se milogii de client deoarece raspunsul sefilor de tura este de a se descurca si de a cere clientilor marunt(toate aceste discutii sunt purtate in fata clientilor fara nici o jena)
-aprovizionarea defectuoasa deasemeni poate fi usor de verificat de personalul din audit se pot vedea intrarile si iesirile de marfa ,se pot scoate rapoarte de vanzari si miscari de stocuri ,astfel incat marfa sa fie rulata si nu stocata in depozite ,marfa fresh poate fi comandata in functie de raportul de vanzari ,nu ajuta nimanui nici clientilor nici companiei sa avem la raft marfa veche sau stricata doar ca sa para rafturile pline ,deoarece clienti sun foarte educati si selecteaza marfa in functie de termen si aspect,comenzile exagerate sunt facute pentru beneficiul anumitor sefi care-si fac aprovizionarea la 1+1,se poate lua o decizie pentru toti angajatii care oricum nu apuca sa cumpere produse 1+1 decat dupa ce se satura superiorii,discounturi de 5% pentru toti angajatii la cumparaturi ,astfel s-ar evita anumite pierderi din comenzi exagerate,referitor la paza din magazine se poate verifica foarte usor influenta unor sefi asupra sefilor de paza din magazinul respectiv consider ca agentul de paza nu trebuie sa fie in nici o relatie cu nici un angajat chiar si sef,in magazinele aglomerate se pot lua masuri cum ar fi program de noapte pentru aranjarea produselor in display,sunt nenumarati clienti care semnaleaza acest aspect,este neplacut sa stai sa aranjezi marfa in timp ce clientul se plimba prin magazin si doreste un climat placut nu angajati cu carucioare si cartoane etc.nu am scris toate acestea pentru a primi mai multa atentie sau pentru o functie mai importanta sau alte avantaje,am incredere in aceasta companie ,are toate sansele sa devina numarul 1 de pe piata dar sunt convinsa ca datorita dorintei de expansiune s-a pierdut controlul la nivelul cel mai important,cum am mai spus omul acela marunt de pe sala daca nu este respectat daca nu primeste un zambet si o vorba buna daca nu primeste o evaluare corecta pe masura efortului depus nu poate sa discute o reteta sau sa dea o sugestie unui client pe care-l poate determina sa mai puna in cos un ingredient sau o bautura in plus din contra acel angajat frustrat va raspunde printre dinti si va trimite clientul la concurenta ,aici trebuie sa facem diferenta,rolul sefului este de a da tonul nu de a da ordinul,daca superiorul pune mana pe matura cu siguranta se vor gasi 2-3 angajati care sa-i fure matura din mana.
Pentru nou venit ,cred ca am discutat aici o gramada de aspecte pe care cu siguranta le cunosti,daca sta in puterea ta sa schimbi macar 2 aspecte pe care tu le consideri foarte adevarate si foarte importante pentru companie atunci nu am demascat degeaba obiceiuri si practici care poate nu erau cunoscute de cine trebuie si erau doar musamalizate de oameni pusi sa le preintampine.

Nu va mai bateti joc de angajatii firmei!

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O experienta cu de toate, au fost si zile bune si zile mai putin bune.

02.08.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Fiecare angajat stie ce are de facut.

Relativ ok. Munca putina, la fel si bani.////

01.08.2018 - Fost angajat Part time Util (7)

Pro
fara dureri de cap

Multa munca,bani putini

27.07.2018 - Angajat Util (6)

Pro
Salariu la timp

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Ipso Romania

Full time

Bucuresti, Mogosoaia, ...

Interviul l-am suntinut la sediu si a fost ok

25.07.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
proximitatea magazinului de locuinta