METRO SYSTEMS Romania

IT&C

Evaluari companie METRO SYSTEMS Romania

Bun pentru familisti

21.06.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Au tot felul de beneficii pentru angajati: au program flexibil, lucru de acasa, cafea gratis, bucatarie mare cu frigidere si tacamuri, sunt interesati de ideile angajatilor, ofera bonuri de masa de 15 lei pe zi, microbuze de cartier pentru diferite zone.
Colegii tind sa fie relaxati, prietenosi, omenosi, se leaga prietenii faine. Ai oameni cu vechime si ft capabili de la care sigur ai ce invata. Se implica lumea in targuri caritabile.
Au multe locuri de parcare si nu trebuie sa fii manager ca sa beneficiezi de loc de parcare.
Masaj joi
Masa de ping pong
Poti trece de la un departament la altul (cred ca cu acelasi salariu)

Contra
- departe de metrou. Depinzi de masina personala sau de microbuzul companiei care dupa 17:10 poate sa vina cu mare intarziere inapoi de la metrou. Dimineata, daca nu prinzi ultimul microbuz de la metrou la 9:45, esti nevoit sa vii cu microbuz de voluntari care arata si ofera conditii de toata jena. Pe banii tai. Sau cu masina personala.
- daca nu iti place mancarea de la cantina, nasol. Esti departe de alte locuri. Ai insa un mega langa
- alarma de incendiu nu se aude in birouri. Doar pe hol. Poate totusi asta au rezolvat. Sper.
- cum ziceam ca oamenii.s relaxati si prietenosi, tot asa tind sa nu fie neaparat si asumati cand e vreo duda de rezolvat (sunt si oameni ft capabili si implicati, dar aceia nu o sa te deranjeze)
- nu-s prea la curent cu ultimele tehnologii, sau cand se incearca tehnologii noi, nu-s dispusi sa plateasca salarii pentru experti
- nu platesc prea bine
- daca faci treaba buna, si tu si ala care sta toata ziua la cafea tot 2-3% maxim marire primiti
- departamentu de hr (cei de la administrativ sunt super ok si prompti. De restu nush ce sa zic)
- nu stiu ce are cladirea aia dar desi se fac masuratori peste masuratori legat de calitatea aerului, tot simti ca te sufoci in ea

Full time - Voluntari

Companie ok, mai ales pt familisti

20.06.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Program flexibil, workload acceptabil

Family life highly respected. Flexible work schedule, friendly environment, low work pressure.

20.06.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
The program is flexible, suplimentary hours payed, a lot of benefits: gym, meal tickets, health insurance.
Team buildings, summer and XMas parties.
Big parking area.
Nice people, good managers.

Colegi faini, departe de Bucuresti

18.06.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Colegi foarte pk.
Management placut.

Sw. Engineer

02.06.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
- proiecte unde poti invata ceva
- nivel de cunostiinte bun al colegilor

Conecteaza-te cu METRO SYSTEMS Romania prin retele sociale
Beneficii companie
Locuri de munca METRO SYSTEMS Romania
METRO SYSTEMS Romania
Full time /Medium level
Last update: 30.07.2018
Galerie foto
Noutati METRO SYSTEMS Romania
The need of skills development in a digital transformation contextOur jobs are changing. They are more digital, more diverse, global, ...