Microsoft Romania

• www.microsoft.com/romania

Evaluari companie Microsoft Romania

O companie buna pentru inceput de cariera IT

23.09.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Mediul de lucru
Tehnologii diverse (Windows, Office, Exchange, Azure, etc.)
Soft skills development
Colegii sunt de treaba + spirit de echipa (cand nu e stresul mare)
Beneficii (medicale, la birou, sport, etc.)

Contra
Volum foarte mare de lucru (majoritatea echipelor sunt in aceeasi situatie) - de multe ori nu apuci sa mananci la pranz
Stres mult - este nevoie de un psihic tare sa te detasezi dupa ce pleci de la birou
Salariile nu sunt mari - sincer, sub media actuala a pietei de suport IT (cel putin din Bucuresti)
Schimbari dese din punct de vedere organizational (schimbari de manager, de procese, etc.) - care creaza o stare neplacuta
Echipe mult subdimensionate (este nevoie de angajati noi pentru ca in ultima vreme multi au plecat)

Sa angajaze oameni (cat mai pregatiti posibil - tehnic vorbind) - nu doar sa stie o limba straina
Sa mareasca salariile conform pietei IT
Sa aprecieze oamenii care fac performanta in echipele lor si sa incerce sa nu ii piarda asa usor

Full time - Support Engineer - Bucuresti

Foarte ok, spre deosebire de Oracle

23.09.2018 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Mediu, colegi, accesul la informație și tehnologie, beneficii multiple, chiar și salariile bune

Salarii corecte, printre cele mai mari din domeniu. Mediu de lucru placut, posibilitati reale de avansare.

22.09.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro

Management haotic, fara urma de viziune si strategie, fara o directie clara cu nenumarate reorganizari

21.09.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
+ Sedii centrale sau in zonele standard de business (in Bucuresti exista 3 sedii aflate in locatii centrale: Universitate, Piata Presei Libere, Aurel Vlaicu)
+ Pachet beneficii multumitor (asigurare de sanate medicala full + stomatologica), mic dejun, masaj la birou, spatii de business deschise, curate, in ton cu moda

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucharest,

Angajat Microsoft de un an

20.09.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Beneficii multiple.
Mediu de lucru dinamic si media de varsta sub 30 ani.

- Mediul de lucru mai mult decat lejer- Program 10 - 18- Colegi de treaba- Un loc unde poti castiga ...
Bonusuri, mediu, beneficii
Parte din echipaCat de cat lucrezi cu tehnologii ok
Concurs
Operator masinist