Misys

IT&C

• Site: www.misys.com

Evaluari companie Misys

Un mediu de lucru foarte ok, per ansamblu.

20.09.2017 - Angajat Full time Util (20)

Pro
Echipa in care lucrez este foarte ok, lucram foarte bine impreuna si ne ajutam reciproc indiferent ca este vorba de QA, Dev sau orice alt departament.
Managementul din Bucuresti este deschis la noi idei de a imbunatati mediul de lucru, proiectele; poti sa iti iei concediu cand vrei, fara nicio conditie cu privire la suprapuneri cu alti oameni sau ceva asemanator.
Ai posibilitatea de a calatori, in functie de proiect, pentru a-ti cunoaste intreaga echipa.
In ultima vineri din luna mereu se organizeaza evenimente mai speciale, cu diverse tematici. Mai nou, exista si office chair massage cam o data pe luna pentru fiecare angajat.

Contra
Cred ca ar trebui sa se lucreze la motivarea angajatilor atat din punct de vedere salarial, cat si din punct de vedere profesional. Zic asta pentru ca multi oameni vechi, cu multa experienta sunt nevoiti sa plece pentru a fi platiti mai bine si, de asemenea, pentru a invata tool-uri noi. Din pacate, nu se investeste aproape deloc in tool-uri performante sau cunoscute pe piata.
Prea putine team buildinguri (cam o data la doi ani si doar o zi), in majoritatea echipelor nu se aplica 'work from home', daca alegi sa muncesti intr-o zi in care ar fi liber, prin lege, (ex: 15 august, 1 mai, etc) primesti, in schimb, tot o zi libera sau o zi platita normal - in alte companii fie primesti 2 zile libere in loc, fie esti platit cu 200%).

Sa se investeasca in noi tehnologii. Fiind vorba de o companie din domeniul IT, performanta si tehnologia ar trebui sa primeze.
Sa se investeasca mai mult in oameni: si salarial si profesional (traininguri).

Full time - QA Engineer - Bucuresti

Misys

13.09.2017 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Din punctul meu de vedere este foarte ok, echipa, proiecte, salariu, management. Recomand

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Misys

Personal recomand Misys pentru atmosfera degajata

29.08.2017 - Angajat Full time Util (18)

Pro
Atmosfera degajata, colegii bineintele. Sunt multe posibilitati de crestere

Experienta Mysis pe QA

21.06.2017 - Angajat Full time Util (11)

Pro
In primul rand colegii: sociabili, saritori, prietenosi.

Dupa salariul si locatia.

Super atmosfera

26.05.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Colegi super ok, amabili, esti ajutat oricand.
Salariul foarte OK

Business Partner
- Salariile sunt mari
Mediu placut, cafea, ceai , aproape de metrou
Vanzator
Colegii buni si lucru aproape
Operator call center
Account Manager