Mobexpert

• Site: www.mobexpert.ro

Evaluari companie Mobexpert

Summer internship Mobexpert 2017- Departamentul de statistica

26.09.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
Am participat la programul de internship, pe departamentul de statistica, pe perioada acestei vacante (iulie-septembrie).
1.Interviul: prima parte a interviului a constat intr-un interviu de grup in care m-am simtit foarte bine, a fost de cunoastere, a trebuit sa ne punem cat mai bine in valoare prin participare la discutii, joculete si diferite cazuri. (Sfat: documentati-va despre companie inainte de interviu si fiti voi). Dupa interviul de grup am fost selectata pentru interviul individual.
2.Participarea la internship: in primele doua saptamani am stat impreuna cu ceilalti colegi care au fost selectati pentru acest program ( ceilalti fiind selectionati pe departamente diferite) sub indrumarea Lilianei, HR din Iasi, o persoana MINUNATA, in care am parcurs manualul companiei, am facut joculete interactive si ne-am cunoscut mai bine.
Dupa aceste 2 saptamani am mers fiecare pe departamentul lui, avand fiecare un indrumator de la care sa invatam. Am avut onoarea sa invat de la directoarea hipermagazinului, Adelina Badea, o persoana pe care o admir foarte mult pentru dedicare si profesionalism. Pe parcursul acestor 3 luni, am realizat 3 proiecte, toate pe partea de cercetare, din care am invatat multe lucruri si pentru cultura mea generala. Ti se dau cerinte clare cu ce ai de facut si esti lasat sa aplici propria viziune. Desigur, daca ai neclaritati, poti intreba oricand si ti se va explica cu mare placere.
Am simtit nevoia unui review mai detaliat, fiindca asta mi-as fi dorit si eu sa gasesc.
Alte lucruri pozitive:
- persoane prietenoase;
- internship platit (1.250 lei net);
- scrisoare de recomandare.

Contra
Mi-a placut mult cursul de vanzari organizat pentru cei de pe departamentul de consilieri de vanzari si mi-ar fi placut sa fie si unul organizat pentru departamentul de statistica.

Full time - Statistician - Iasi
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Intr-un timp foarte scurt am invatat foarte multe

06.09.2017 - Fost angajat Part time Util (13)

Pro
Sustinere, echipa, valori, oportunitati de avansare, organizare, respect, sedinte saptamanale, deschidere spre tot ce e nou, management de nota 10

Mi-am luat teapa rau de tot !

23.08.2017 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Programul si atat...practic lucrezi 16 zile pe luna si stai acasa 14

Mobexpert e locul in care te dezvolti si cresti!

15.06.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Colectiv tanar si devotat
Oameni dispusi sa invete si sa TE invete
Oportunitati de crestere personala si profesionala
Pachetul salarial atractiv

Oferte care ti s-ar potrivi

Mobexpert - Cariera si satisfactie

15.06.2017 - Angajat Full time Util (19)

Pro
Este o companie in care te poti dezvolta si in care poti invata lucruri utile. Aici gasesti o echipa tanara, dornica de evolutie si profesionista.