MOL Romania

• Site: www.molromania.ro

Evaluari companie MOL Romania

Dezamagit de tot ce am intalnit in aceasta companie. De la management ineficient si comunist, program de lucru nerespectat, multa foarte multa ce se doreste a fi facuta de extrem de putini angajati platiti prost.

12.10.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
- Cativa manageri care pun suflet pentru angajatii lor si care incearca sa mentina o atmosfera de lucru placuta
- sediul curat, recent renovat insa nu epateaza
- vinerea program scurt de lucru
- bonus de Paste si Craciun

Contra
- High-management cu conceptii invechite si fara prea mare putere de decizie in fata sediului-mama din Ungaria
- dezorganizare de la cel mai mic pana la cel mai inalt nivel
- extrem de multa munca ce se cere a fi facuta cu oameni foarte putini care aproape zilnic staubsi cate 3-4 ore peste program
- tehnologizare a activitatilor ZERO. Cea mai utilizata; 90% din activitati se fac doar in excel iar compania nu vrea sa investeasca bani in aplicatii sau tool-uri de eficientizare a activitatilor;
- sediul central este departe, la aproximativ 20 de minute de mers pe jos de la metrou Aurel Vlaicu pana la Podul Baneasa. Iarna e cumplit!
- nu ofera training de nici un fel pentru angajati (nici macar de incentivare) si nici un fel de planificare de dezvoltare personala in cadrul companiei
- beneficiile (pe langa pachetul salarial) sunt extrem de sarace si nu se doreste imbunatatirea lor considerand ca si-atat cat dau ei e mult. In comparatie cu piata insa este cel mai slab pachet pe care eu personal l-am avut
- nu se ofera al 13-lea salariu, abonamentul la Medlife este basic si marea majoritate a investigatiilor sunt cu coplata
- compania este imbatranita si acolo rezista fie cei care au 45 ani+ si lucreaza de 15 ani minim in companie, fie cei foarte tineri care sunt la primul lor job si nu au grad de comparatie.
- angajatii noi rareori depasesc perioada de 3 luni de proba. Pleaca pentru ca realizeaza in scurt timp ca asteptarile lor au fost inselate.
- nu exista politica de work from home.
- nu exista proceduri de lucru.
- nu exista nici macar intranet.

- sa sustina inovatia
- sa schimbe in cel mainscurt timp posibil cultira organizationala si pachetele de beneficii
- sa atraga angajati competenti si sa investeasca in tehnologizare

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

OK pt. inceput

18.09.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Salariul, colegii cu care te intelegi

Benzinarie MOL Bucuresti

21.07.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Salariul la timp, poti face sporuri in functie de tura

Salariu de 650 lei / net + bonuri

28.03.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Colegii

Totul este bine ok
Economist senior
Intr-adevar, aerul e mai rarefiat aici, o multinationala adevarata. Daca vrei sa inveti ceva, cu ...
Team leader
Poti invata lucruri critice pentru orice domeniu de top.
Agent call center
Consultant SAP