BANDAI NAMCO Entertainment Romania SRL

• Site: www.bandainamcoent.ro

Evaluari companie BANDAI NAMCO Entertainment Romania SRL

Depinde intre ce alegi, se poate si mult mai bine insa si mult mai rau....

08.11.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
- Oameni experimentati in jocuri sau programare, grafica, sunet, etc, insa nu in management sau cu putine optiuni si libertati pentru a aplica ce stiu.
- Se organizeaza iesiri periodice cu firma si team building-uri.
- Esti tratat corect de cele mai multe ori insa ai uneori un gust amar dupa. Depinde de oameni pana la urma.
- Este un mediu unde poti invata lucruri. Sunt carti disponibile, uneori si traininguri.
- Sunt organizate unfel de intalniri/get teme lunare de invatare pentru graficieni.
- Sunt multe lucruri pozitive, dar din pacate vin si unele negative care le strica gustul per total. Simti ca te urmareste mereu cineva si esti tratat foarte strict.

Contra
- Atmosfera proasta uneori si ai senzatia ca trebuie sa iti iei masuri de siguranta, sa te feresti sa nu se dea vina pe tine de ceva, ce ai facut sau nu.
- Overtime neplatit uneori.
- Poti sa fii pus pe liber datorita unor "impresii" si vorbe de prin firma.
- Organizare ciudata a modului de lucru in echipe. Politie uneori pentru orice lucru, cat de minor. Poate asa e conform legii insa sunt multe lucruri stupide daca aplici legea mot-a-mot. Poate din cauza orgoliilor existente in firma la anumite persoane din conducerea extinsa (managementul executiv si team leazi, produceri). Am intalnit oameni cu mai multe realizari si cu mai mult bun simt si fara atat de mult orgoliu, mai putin plini de ei si deschisi sa lucreze pentru a face ceva impreuna.
- Ajungi sa fii atent la orice si e un fel de stres continuu care nu face nici un bine pentru un mediu creativ. Banuiesc ca tine de ce lucruri au patit in trecut, poate, altfel nu imi explic, insa asta strica atmosfera pentru toata firma si le limiteaza evolutia in viitor.

Deja le stiu pe toate, nu le mai dau sfaturi.

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O companie buna pentru pasionatii de gamimg

23.08.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Mediu ok, ai de unde invata. Colegi super de treaba.

O companie in care poti acumula experienta si poti creste daca esti pasionat de gaming

24.03.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Mediu profesionist, tehnologii actuale, ai de unde invata. Colegi super de treaba

Pot spune ca este o companie de top din Bucuresti in acest domeniu. Mult peste EA, GL, Ubisoft, King etc. din toate punctele de vedere. Unul dintre cele mai placute medii de lucru, oamenii din aceasta companie fiind principalul atu (in special QA-ul). Salariile sunt la acelasi nivel ca la toate celelalte companii, in schimb se apreciaza experienta si vechimea, salariile depasind media pietei dupa cativa ani.

25.06.2014 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Oameni, colectiv, atmosfera, nivel redus de stres, flexibilitate. Accentul se pune pe oameni, acestia fiind apreciati si nefiind tratati ca niste "obiecte". Salariile cresc progresiv de la an la an, ajungand la un nivel decent. Numar redus de oameni - ceea ce favorizeaza mentinerea unui colectiv si a unei atmosfere placute.

Locuri de munca Ubisoft Romania
Locuri de munca Ubisoft Romania
Locuri de munca ALTEN Romania
ALTEN Romania
Locuri de munca Thinslices Development
Thinslices Development
Mediul de lucruBirourileLocatia - zona Tineretului
Accounts Payable Officer
Oportunitate de dezvoltare in cariera Bonus lunar 500 lei brutSecret SantaBirthday GiftAl 13-lea ...
-colectiv tânăr-mediu de lucru placut-management prietenos si deschis la nou-conditii de lucru ...
Specialist produse ...
System Administrator