Netrom Software SRL

3.4
  • Tel: 0251.437.738
    Site: www.netromsoftware.ro

Evaluari companie Netrom Software SRL

Oribil! Lipsa de flexibilitate, departe de ceea ce inseamna o companie moderna

21.07.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Proiectele pe care am lucrat erau mult mai ok (ca echipa, stil de lucru) decat restul din companie, colegii erau comunicativi si puteai invata mult de la ei, insa aceasta atitudine se oprea la usa biroului nostru.
Masa de pranz asigurata in cantina proprie, cafea, fructe - de mentionat ca nu se primeau bonuri din acest motiv.
Parcare si spalatorie auto.
Procesul de recrutare a consistat din 2 zile petrecute in firma pe un proiect de 'test', si aveai timp sa intri in detalii tehnice si sa vezi, profesional vorbind, ce se cere de la tine si sa le poti arata detaliat ceea ce stii.

Contra
Control absolut la fiecare pas.
Program fix 8:30-5:00, mi se pare absurd in ziua de azi, cand majoritatea ofera flexibilitate, work from home, etc - sa mai existe o astfel de abordare.
Pauza doar de 30 minute, masa la ore fixe, un micro-management extrem - toate au dus la un mediu de lucru inchis, necomunicativ, lipsit complet de transparenta.
Nu investesc in oameni - exista cursuri, traininguri, certificari - dar accesul la ele nu se face pe criterii obiective si nici transparente. Office politics rule.
Cand am lucrat eu era concediu de vara fix pentru toata firma, ramaneai cu putine zile de concediu in afara lor - si acestea trebuiau anuntate/planificate/aprobate de un mare sir de manageri pana reuseai sa ai o zi libera. Pentru urgente am avut surpriza neplacuta sa nu imi pot lua 1 zi de concediu, doar una!, deoarece in urma zilelor fortate de ei in vara, ramasesem fara.
Atitudinea managerilor este execrabila.
Salariul primit era bun, insa nicidecum peste media pietei. Urmatorul job mi-a adus o marire cu 50%, deci asta spune mult despre nivelul lor.

Mai multa transparenta, nu tratati angajatii ca pe niste resurse fara nume. Mai multa implicare, corectitudine, si o atitudine profesionala din partea managerilor schimba multe.

Full time - QA Engineer - Craiova

Superlativ! E genul de firma unde mereu am vrut sa lucrez

10.05.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Colegi ok, superiori ok , mediu de lucru, remuneratie ok

O companie unde am descoperit ce inseamna sa produci software intr-un mod profesionist.

22.03.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Colegi, Salariu, Mediu de lucru, Oportunitati

O companie in care te poti dezvolta tehnic. Fac foarte multe cursuri pentru angajati. Ai posibilitatea sa avansezi daca te tii de treaba.

09.11.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
- conditii de munca foarte bune (pe mine ma interesa parcarea sa am unde sa imi las masina in siguranta cat si programul mai flexibil pentru studenti)... ahh imi spala si masina la spalatoria auto a firmei
- in fiecare zi exista cel putin un curs tehnic tinut de colegii cu experienta
- am fost mirat de remarcile unui fost coleg cum ca ar fi puscarie. Daca vrei sa te prefaci ca muncesti, clar nu e locul potrivit pentru tine pentru ca se lucreaza destul de organizat. Programul este destul de flexibil si poti usor sa pleci la laboratoare sau sa iti faci o fisa de invoire direct in portalul companiei
- atmosfera este destul de relaxanta in echipe, intre colegi... nu imi aduc aminte sa fi stat peste program vreodata, iar venitul si plecatul ti-l cam reglezi cu colegii de echipa
- zona de relaxare (tenis de masa, fusbal, darts, playstation)
- biciclete la firma pe care le poti folosi cand ai nevoie (de obicei iesiri cu colegii)
- certificari ISTQB (ce ma interesa pe mine) si cursuri oferite de companie prin care poti trece de la QA la Dev
- masa de pranz bine organizata plus fructe oferite in fiecare zi
- posibilitatea sa schimbi proiectul sau tehnologia in care lucrezi atunci cand vrei sa mai faci si altceva
- evenimente interne de tot felul (concursuri de programare, chestii sociale... not my type, dar sunt multi care se baga).
- abonamente pe la tot felul de sali si baze sportive

Salarii bune, munca multa si management obsedat de control. Probabil sunt si proiecte OK, dar 80% din ele sunt oribile. Muncesti pe rupte si nimeni nu apreciaza ce faci.

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
- Angajeaza din timpul facultatii
- Salariu motivant
- Mariri de 2 ori pe an (desi nu sunt mari, de 2-4 milioane)
- Bonus o data pe an (in jur de 8-12 mil)
- Masa calda in firma (desi asta se poate incadra si la contra deoarece este un mod de a te face sa iesi mai putin din firma)

Locuri de munca AllCloud Romania
AllCloud Romania
-Foarte bune oportunitati de promovare-Incearca sa isi fidelizeze angajatii mai vechi-Foarte buna ...
Project manager
Colegii sunt foarte ok, este un loc in care inveti destul de mult daca insisti si iti bagi nasul ...
- destule proiecte care ajuta la dezvoltare profesionala- echipe cu oameni sociabili- mediu de ...
Marketing manager
Operator plati