IT&C

Evaluari companie Nobel

Cel mai slab management si proceduri interne care lasa de dorit

27.06.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Oamenii sunt faini, tot ce nu inseamna management. Oameni isteți, săritori, de gasca.

Contra
Micromanagement, procedura de attendance pentru care ești dat afara (se tine cont mai mult de cate ore stai la munca decat de performanta), temperaturi polare in birouri, minisefuti care nu au habar ce inseamna sa ai oameni in subordine, concedieri facute mișelește, fara avertizment scris dat inainte, evaluare lunara si bonus lunar pentru care trebuie sa sclavagesti, understaffed, badly.

Aveti încredere in specialiștii angajați. Incetati cu procedura de attendance, oamenii sunt motivati prin alte mijloace. Fara temperaturi de 21 gr vara, cand afara sunt 40. Uitati-va mai atent ce minisefuti angajați...fac mai mult rau decat bine.

Full time - Bucuresti

Echipa Nobel - Reprezentant oficial
Vineri, 29 Iun 2018
Buna ziua,

Regretam faptul ca aceasta este impresia pe care o ai ca urmare a colaborarii cu noi. Consideram, totusi, ca parerea ta este subiectiva si nu reflecta realitatea din cadrul companiei. Nobel face eforturi sustinute pentru a crea salariatilor conditii cat mai bune in timpul petrecut la serviciu. Cateva dintre activitatile pe care Nobel le intreprinde cu si pentru angajati sunt expuse in sectiunea news&events de pe acest website, la fel si in pagina ce cuprinde descrierea companiei unde se regasesc beneficiile oferite.

Ne pare rau ca programul de lucru de 8 ore/zi nu corespunde nevoilor tale insa multi dintre angajati sunt multumiti de faptul ca pot veni si pleca atunci cand vor atata timp cat respecta cele 8 ore de lucru stipulate in contract.

Referitor la temperatura din birouri, in conditiile unor temperaturi exterioare ridicate, aerul conditionat este de natura sa aduca un confort angajatilor de aceea este setat intre 22-24 grade Celsius. Din pacate temperatura din birouri este setata conform deciziei majoritatii si nu pot fi multumite toate persoanele.

Bonusul lunar se acorda in mod transparent, exclusiv pentru indeplinirea sarcinilor care nu sunt altele decat cele prevazute in fisa postului pentru fiecare angajat si a fost comunicat inca din faza de ofertare.

Ar mai fi de mentionat, faptul ca de-a lungul timpului, au fost efectuate foarte putine concedieri disciplinare, iar cele existente s-au produs doar ca urmare a unor abateri disciplinare extrem de grave si doar cu respectarea intru totul a legislatiei in vigoare.

Suntem onorati si bucurosi ca am avut sansa sa lucram impreuna in toti acesti ani si iti dorim mult success in tot ceea ce iti propui.

Multumim,
Echipa Nobel

Experienta foarte frumoasa

29.05.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Mediu tanar, colegi super de treaba. Deschidere din partea managementului + activitati

Lucrez de putin timp insa sunt multumita cu ce am invatat pana acum si chiar imi place ceea ce fac.

30.03.2018 - Angajat Part time Util (9)

Pro
Mediu de lucru placut
Colegi si supervizori dispusi oricand sa te ajute.
Programul de munca se muleaza pe nevoile mele

Nobel - echipa frumoasa, mediu de lucru placut, managemet organizat

30.03.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
- Full suport din partea buddy-ului si colegilor;
- Mediu de lucru placut;
- Totul este foarte bine organizat, din toate punctele de vedere;
- Ai posibilitatea de a te dezvolta profesional;

Sunt angajat Nobel de cateva zile, acestea sunt primele mele impresii.

02.03.2018 - Angajat Full time Util (11)

Pro
-primire calduroasa din partea colegilor, am fost prezentat tuturor
-training dedicat din partea unui coleg(buddy) care ma familiarizeaza cu colegii si task-urile zilnice
-echipa mare care comunica bine cu celelalte departamente

Conecteaza-te cu Nobel prin retele sociale
Beneficii companie
Locuri de munca Nobel
/ Student/Absolvent
Last update: 01.08.2018
/ 0 - 1 an experienta
Last update: 31.07.2018
Galerie foto
Noutati Nobel
Today we celebrate 20 years since #Nobel was founded! These 20 years can be defined as a kaleidoscope of #happy moments ...
Last week we have learned together about the main aspects of emergency situations, healthy lifestyle and the importance of first aid during ...