Nobel

Evaluari companie Nobel

E ca Stalinskaya - pentru cei puternici!

28.11.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
- salariul e bun
- program flexibil (in functie de departament si manager)
- zile libere extra in functie de senioritate
- echipele sunt formate din oameni tineri, profi, dispusi sa te ajute
- diverse programe de sanatate (fructe de 3 ori pe saptamana, masaj, health week o data pe an)
- no micromanagement (din nou, depinde de manager, banuiesc)
- dupa ce demonstrezi ca stii ce faci, esti lasat sa muncesti independent, sa te dezvolti si sa ajuti la dezvoltarea companiei; tot atunci apar si oportunitatile de avansare

Contra
- daca esti slab de spirit, nu rezisti - volumul de munca e constant, ritmul alert, exista schimbari in fiecare luna
- este constant frig in birouri (termostatele sunt pe 23, dar pentru ca se foloseste ventilatia, la nivelul pielii abia daca se simt 20)
- comunicarea de sus in jos este deseori defectuoasa - poti sa lucrezi si 2-3 luni la un proiect, ca apoi sa ti se spuna ca de fapt directia e alta
- dezvoltarea angajatilor este de cele mai multe ori autodidacta - trainingurile sunt rare spre deloc
- cu exceptia rare, nu exista proceduri clare; proiectele sunt implementate fara documentatie - cand preiei ceva de la un coleg care nu mai e in firma trebuie sa te dai peste cap de trei ori ca sa afli ce ai de facut
- uneori sunt promovati oameni care nu ar fi meritat, doar pentru a tine rata de turnover mica
- deciziile se iau de cele mai multe ori intre manageri, fara consultarea celor care chiar urmeaza sa implementeze un proiect (oameni care pot spune de dinainte daca ceva e fezabil si care ar fi efortul depus pentru asta). urmarea e munca de dragul muncii.
- personal, am avut interactiuni si cu un fost coleg cu care mi-a fost aproape imposibil sa muncesc aproape jumatate de an din simplul fapt ca sunt femeie, deci clar n-am cum sa am idee despre ce vorbesc

- strategiile trebuie comunicate clar, in timp util
- in momentul in care se iau decizii care afecteaza munca unui anumit colectiv, ar trebui consultati si acei oameni, nu doar managerul lor
- privilegierea unor departamente (sau etaje) fata de altele nu ajuta la nimic
- prioritizati documentarea proiectelor si procesele eficiente de handover

Full time - Bucuresti

Expetienta medie

23.11.2018 Util (5)

Pro
Exista potential. Sa asculte mai mult angajatii si comunitatile. Proiecte ok

Un srl cu aspiratii de corporații,unde managementului nu poate sa-i fie mai indiferent de staff.

17.11.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Oameni faini, implicarea HRului in diverse fun activitati

Nobel

11.11.2018 - Fost angajat Util (0)

Pro
Observ ca echipa de recrutari este activa aici, aspect pro

Oameni cool, locatie centrala

11.11.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
- Initiere in domeniul IT
- Colegi in mare parte f. ok

Conecteaza-te cu Nobel prin retele sociale
Beneficii companie
Galerie foto
Noutati Nobel
Sitting at a desk can put a strain on your back, neck or shoulders. Here at #Nobel we relax with a nice 15 or 30 minute session of Massage ...
#SafetyWeek #LifeAtNOBELThis week we have covered together the main aspects of emergency situations, healthy lifestyle with smoothies, ...