NTT Data Services

• www.nttdata.com

Evaluari companie NTT Data Services

Ok pentru experienta

25.03.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
NTT DATA Services (fostul dell) are avantajul ca te angajeaza fara prea multa experienta in IT, cu conditia sa cunosti f bine limba straina pe care esti angajat.
Marea majoritate a colegilor sunt foarte OK. O parte din cei vechi sunt dornici sa ii ajute pe incepatori, ceea ce este un plus fata de alte companii.
Mediul de lucru este placut, nu ti se cere sa faci overtime, salariul este decent.

Contra
Desi pe piata salariile au mai crescut, daca esti angajat vechi nu prea te astepta sa ti se aduca salariul la nivelul pietei.
Munca angajatilor vechi si productivi nu este apreciata.
Exista, ca in orice companie, bisericute si prietenii incomode.

Conducerea ar trebui
1. Sa nu mai promoveze incompetenti pe posturile-cheie (project-manager, l2, work flow coordinator)
2. Sa tina cont de eforturile angajatilor vechi, care s-au dovedit indispensabili prin munca lor si sa ii rasplateasca.

Full time - Service Desk Analyst - Bucuresti

Multumit in mare masura, lucru de mediu ok, ai libertate ,program flexibil, salariul depinde de limba.

15.11.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
colectiv super ok, tineri majoritatea
nu prea am simtit ca am sef , daca iti vezi de treaba.
salariu fiind pe o limba mai exotica a fost acceptabil.

Companie decenta , esti tratat fare si salariile sunt peste medie

19.10.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Salarii peste medie, mediu profesionist.

Fostul departament de Servicii din Dell

06.08.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Posibilitati de avansare - rolurile sunt deschise predominant intern
Structura buna pentru dezvoltare (training, certificati, mentoring, etc)
Salariul competitiv
Mediul de lucru si colectivul, diferite activitati cu premii, sala de gaming
Work-life balance, mobilitate
Suficiente locuri de parcare
Actiuni de voluntariat si donatii pentru comunitatile nevoiase din tara, pentru cei care doresc acest lucru

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucharest,

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucuresti,

Esti tratat fair si respectat. Cel mai bun loc de munca pana acum.

31.10.2017 - Fost angajat Full time Util (17)

Pro
Management extraordinar! La NTT, fost Dell Services, am avut parte de cel mai bun manager cu care mi-a fost dat sa lucrez. Un tip foarte corect, saritor si muncitor. Un adevarat lider. American, evident.

Banii au fost ok. Cam la nivelul pietei banuiesc.

Respect extraordinar pentru munca si pentru tine ca persoana. Asta depinde insa de echipa si de manager.

Foarte politically correct. Nu am fost niciodata lezat sau jignit, nici macar in gluma, nici macar ca aluzie. Stiu ca pare ceva normal sa nu fii jignit sau lezat. Nu sugerez ca in alte parti te injura cineva in fata, insa exista mai multe feluri de a jigni pe cineva nu doar cele directe.

Raport viata personala/munca excelent! Work from home foarte lejer. Atata timp cat iti faci treaba, nu te intreaba nimeni de nimic.

Proceduri foarte foarte bine puse la punct. Totul e scris undeva, pentru orice exista o procedura. Nu exista haos. Stii clar ce ai de facut.

Totul se face cu ticket. Nu se lucreaza pe mail sau lync. Nu ai ticket, nu se uita nimeni la tine.

Vorba putina si cu cap. In sedinte se discuta pe teme prestabilite si la subiect.

Esti incurajat sa inveti. Chiar daca poate nu iti vor plati cursul, sigur iti vor plati examenul. Eu am vrut sa fac un curs care nu prea avea legatura cu jobul meu si mi-au platit examenul fara discutii.

Evaluarile sunt chiar pe bune, nu se fac doar ca sa fie facute ca in alte parti.

Cultura organizationala foarte puternica si bine pusa la punct.

Am avut placerea sa lucrez numai cu oameni buni si profesionisti, inclusiv colegii de peste ocean si cei din Asia.

Plecarea de aici a fost cea mai grea decizie pe care a trebuit sa o iau profesional pana la momentul de fata.

Functionar public
Colectivul este unul placut,tanar,mediul este curat,igienizat,aparatura este ...
Transparenta, comunicare, seriozitate, sprijin si ofera un pachet de avantaje angajaților
Production planner
Proceduri bine stabilite.Beneficii variate.
Concurs
Software Testing Engineer