Office Depot

• Site: www.officedepot.com

Evaluari companie Office Depot

Ok pentru Job Temporar. Sanse pentru o cariera exista, dar sunt slabe

25.10.2018 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Locatia - in Iulis Mall, ai acces la tot
Parcare
Diversitate Joburi

Personal am avut onoarea sa lucrez cu un adevarat leader, manager in alta tara, acel gen de om care chiar pune valoare pe munca ta si te incurajeaza si ajuta sa te dezvolti. Iar indata ce am incetat sa colaboram, am revenit rutina normala de bla-bla-uri - only words, no action.

Contra
Aerul Conditionat in Birou e DEZASTRU - concedii medicale la greu, umbrele, caciuli si palarii pentru "protectie" dar degeaba.
Office Depot Facilities nu face nimic in privinta asta. Iulius Mall Business Center nu face nimic in privinta asta.
Altii care stau langa geam se sufoca atunci cand e soare.
Multa galagie pe floor.
Igiena cam lasa de dorit - domnisoara de servici e f ok, dar nu se pastreaza curatenia de catre angajati - asta spune multe.
Birouri intunecoase, becuri arse, mobilier neintretinut, nu se da niciun semn de renovare / reamenajare, totul e de-a dreptul deprimant.
Sunt acele detalii care le observi dupa ceva timp de la angajare, cand incepi sa devi confortabil si realizezi ca nu prea poti
Conteaza foarte mult si mediul & atmosfera de lucru, no doar partea financiara.

Sunt echipe terorizate de-a dreptul de catre asa zisi "Leaderi".
Dar sunt si echipe cu atmosfera ok - depinde cum ai norocul.
Sunt echipe cu Manager in alta tara - in functie de manager, poate sa fie foarte ok
Promovarile sunt f grele. Daca o echipa are 1 team leader si 1 specialist, nu este nicio sansa de ocuparea acelui post, numai daca unul din ei schimba jobul. Iar daca echipa e mare, competitia e mare.
"Leaderiilor" le place sa stea in meetinguri :)

Sunt oameni f ca lumea care merita mult mai mult decat le ofera compania, sunt oameni care nu se stie cum au fost angajati...

Daca primesti oferta in alta parte nu te astepta sa ti se faca o contra-oferta aici. Te vor invita sa pleci.

Maririle de salar vin cu "taraita" - conteaza Extrem de mult salariul negociat la angajare si performanta pe parcurs.
Cum evaluarile de performanta sunt foarte subiective si nu exista deloc transparenta in ceea ce priveste schema de "mariri salariale", poti primi un 5% si sa te convinga ca e Foarte Bine [not true].

Presiune foarte mare in unele echipe, targete mari. Pauze PE CEAS !! [de-a dreptul penibil]

Daca aveti un om bun, cu skilluri si personal investment in job - motivati-l financiar si nu-l lasati sa plece daca primeste o oferta mai buna
Renuntati la Micro-Management si lasati omul mai liber - nimanui nu-i place sa i se sufle in ceafa si sa fie monitorizat constant.

Full time - Cluj-Napoca

Accounts Payable analyst

17.10.2018 - Full time Util (6)

Pro
- program flexibil
- posibilitatea de a te implica in diferite board-uri

Companie ok pentru entry-level job

07.10.2018 - Fost angajat Part time Util (7)

Pro
- nu e necesara multa experienta
- poti invata rapid
- nu e foarte solicitant

Depinde de ceea ce cauta fiecare candidat, e o companie ok pentru un prim job, dar nu si pentru a dezvolta o cariera

05.10.2018 - Angajat Full time Util (1)

Pro
- e un loc okay pentru inceput de cariera, sunt multe pozitii de nivel entry level, e un loc bun unde poti incepe si te poti familiariza cu munca intr-o multinationala
- programul flexibil
- colectiv in general tanar, activitati la nivelul firmei, board-uri interne, party-uri, beneficii non-cash si bonusuri, etc

Oferte care ti s-ar potrivi

Foarte buna in ultimii ani, primii ani au fost asa si asa.

28.09.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Pentru beneficii si pt colegi si oameni foarte cool.

TELUS International Europe
Cash OPS / Channel OPS
Faptul ca poti porni de la 0 intr-o corporatie fara a avea experientaTraining-urile sunt destul de ...
Activitate dinamica si plina de provocariPosibilitate de implicare in proiecte europene si ...
mediu de lucru ok fara stres si presiuniwork from homemanagement flexibil program flexibil
Concurs
Junior Full-Stack ...