Omniperform

• www.omniperform.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Omniperform

Nice la exterior, putred la interior

12.10.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
În prima lună de când mă angajasem simțeam că ceea ce gândeam sau scriam era important și conta pentru ei/proiectele din acea perioadă. Față de alte agenții, în primele săptămâni, la ei nu am fost pusă să fac munca lor, ci să fac ceea ce job-ul meu presupunea să fac. Acum lucrurile s-au degradat destul de rău. Să nu vă așteptați la același lucru. Cel mai probabil veți fi puși să faceți task-uri sau mici lucruri din fișa unui alt post.

Contra
- Dacă ești o persoană organizată și dornică să îți duci la bun final task-urile/zi, nu îți face mari speranțe. Va avea grijă zeița să primești task-uri în plus ( cel mai probabil task-uri uitate de câteva zile sau primite chiar înainte de status, dar necomunicate la timp )
- Dacă îți dorești să vii cu idei/propuneri pentru clienți, trebuie să te aștepți la multe discuții și multe „nu-uri„ fără explicații.
- Cu puțin noroc poți pleca vinerea mai devreme, însă sunt șanse mari să îți petreci serile pe la birou mai în fiecare săptămână. Nu mai spun de lucratul în timpul weekend-urilor, al sărbătorilor, în concediu sau chiar în team building-uri, unde se zvonește că este relaxare și fun.
- Dacă ți se va cere părerea în legătură cu un anumit lucru, stai liniștit - nu se va ține cont de ea.
- Head of creative departament, head of media departament, head of, head of, dar fix persoana cea mai importantă din companie nu ia în considerare experiența, cunoștințele și seriozitatea pe care cineva trebuie să le aibă dacă va ocupa poziția respectivă
- Mâncatul la chinezesc se poate trece drept o competiție sportivă ( vezi beneficii ) ? Fiind nou în echipă poți fi chiar impresionat de aceste ieșiri, însă după câteva momente de acest gen vei vedea adevărata față a echipei.
- Regula de aur cu zeița - ce îi comunici verbal, neapărat trebuie să fie și în scris. Altfel riști ca la următoarea discuție să te aburească și să îți întoarcă cuvintele. Dovezi, dovezi, dovezi.
- Mită? O prăjiturică, un frappe, o ciocolată, doar așa, ca să vă împrieteniți și să vă iubiți cu forța.
- Dacă se întâmplă cumva să ai curaj și să spui pe față ceea ce te deranjează și problemele pe care le observi în echipă, riști să fii pus la colț și oricum rămâi neascultat. Bonus - dacă le spui că vrei să îți dai demisia, deja ești inutil pentru firmă și are grijă zeița să îți facă o imagine bună în fața echipei.

Fost angajat 2019 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

un loc în care poti evolua în baza potențialului maxim, ba chiar te impinge mai departe

18.09.2019 - Angajat - Full time

Pro
- o agentie care are un număr de angajati faini, nucleu, de la care poti invata enorm daca te concentrezi pe a construi o relatie cu ei
- un loc in care esti considerat inca din prima zi parte din colectiv si conducerea, dar si seniorii, te considera egalul lor
- claritate in ce faci zi de zi, organizare cu tool-uri si status cu alocari si ai un numar de ore usor de livrat
- multe iesiri in oras si pranzuri sau cine impreuna unde discuti si te destinzi enorm si ii cunosti
- lucrezi inca din prima zi pe conturi mari, in care inveti si ai acces atat la tehnologiile pe care le folosesc toti competitorii, dar si altele mai bune
- team-building in Grecia anual - credeam ca e o exagerare, dar au multe team building-uri si te ajuta sa capeti incredere in tine, in ei si in echipa

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

E o diferență între a te conține și a fi relevant.

31.07.2019 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Unii la început pot percepe drept *pro ieșirile la masă sau alte "activități" în afara biroului. Pe parcurs vor observa că nici măcar acestea nu se conțin ba dimpotrivă sunt un prilej bun de "cântărit" și "săpat" până ce fiecare ajunge să fie "felul principal" mâncat de ceilalți.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Management și echipa super. Atmosfera este plăcută și relaxantă.

27.09.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Atmosfera, bonus, program flexibil

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

rinf.tech

Full time

Bucharest, Romania

Vodafone Romania

Full time

Bucharest

Oameni open-minded si atmosfera de lucru moderna

28.05.2018 - Fost angajat 2017 - Part time

Pro
-Co-workers sociabili si priceputi;
-Integrare facila datorita mentalitatii deschise;
-Poti invata multe lucruri de la oameni pasionati de ceea ce fac;
-Work, work but also play: team-buildingurile sunt interesante si nu trebuie ratate, te apropie de ceilalti;
-Dinamicitate: job-ul tau nu este monoton multumita varietatii de clienti interesanti.

Locuri de muncă
Vodafone Romania