Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Oracle Romania

Cel mai RAU loc de munca, asta, in conditiile in care am lucrat si agent in call center...

21.04.2021 - Angajat - Full time

Pro
Am stat 10 minute sa ma gandesc, singurul "Pro" pe care il pot numi este curatenia din cladire.
Mai putin cafetierele care, dupa cum au confirmat si personalul de la curatenie, nu sunt spalate NICIODATA. Verificati recipientul, este negru pe dinauntru. NU BETI CAFEA LA ORACLE!

Contra
Posibilitati minimale de promovare. Nepotismul este in floare.
Se angajeaza doar prin contractor cu promisiunea ca veti fi mutat direct la Oracle intr-o scurta perioada. Slabe sanse sa se intample asta. Bugetul este limitat pentru aceste schimbari contractuale, iar prioritatea este in functie de vechime, nu de capabilitati -> din cateva sute de contractori, POATE 1-2 pe an.
Cresteri salariale - ZERO pentru contractori (doar te pacalesc sa mai ai rabdare un pic)
Bonusuri - ZERO pentru contractori.
Overtime - deseori cerut, niciodata platit. Este o lipsa de organizare si o debandada totala. Nopti si weekenduri lucrate pentru a comensa pentru oameni care nu pot fi dati afara sau oameni care nu sunt in stare sa se incadreze in orele de program.
Oameni - foarte multi oameni tinuti in pozitii importante pe prietenii, cu atitudini nejustificate de superioritate sau pur si simplu incapabili, fara viziune (permiteti sa citez un coleg cu o functie care are vizibiliate foarte mare - "lasa sa nu automatizeze nimic ca mie imi place sa iau bani multi si sa dau copy+paste"). Intr-o fraza a descris toata atitudinea angajatilor din Romania....
Systems&Tools - toolurile interne sunt la pamant, mai toata munca se face in Excel. Ironic, avand in vedere ca Oracle fix asta vinde.
Manageri - ar trebui numiti team leaders, nu au nicio treaba cu managementul. Destul de prietenosi, dar nu foarte eficienti
Health&Safety - ca in orice firma romaneasca, mobilierul de birou este de proasta calitate, doar scaunele se ajusteaza pe inaltime, birourile sunt fixe.

Angajat - Full time - Bucuresti
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Recomand compania. Chiar este foarte ok. Un mediu bun, in care poti creste si te poti dezvolta.

20.04.2021 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Work/Life Balance
Environment
Learn a lot
People

O experienta frumoasa

20.04.2021 - Angajat - Full time

Pro
Mediu placut, colegi amabili si dispusi sa te ajute, beneficii , dezvoltare personala/profesionala

Good overall

19.04.2021 - Angajat - Full time

Pro
Flexibilitate
Atmosfera super ok
work/life balance ok

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Luxoft Romania

Full time

Bucharest

Sales Consulting

Full time

Cluj-Napoca

Experienta pozitiva.

19.04.2021 - Angajat - Full time

Pro
Mediu de lucru, atmosfera.

Premii