Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Evaluari companie Oracle Romania

Management fara experienta

16.01.2020 - Fost angajat - Full time Util (1)

Pro
se lucreaza de acasa

Contra
lipsa majora de leadership real

Full time - Bucuresti

Lucrez de 7 luni in aceasta companie si din pacate experienta este sub asteptari.

16.01.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Multiple oportunitati de dezvoltare

Locul potrivit pentru a acumula experienta

16.01.2020 - Fost angajat - Full time Util (1)

Pro
- salariu peste media pietei la angajare
- posibilitatea de a lucra de acasa un anumit numar de zile pe luna (difera in functie de departament)
- posibilitatea de a te implica sau de a porni diverse proiecte, atat de business, cat si sociale
- plata corecta a orelor suplimentare
- cine vrea sa invete si sa se dezvolte, o poate face (este usor sa iesi inafara task-urilor din job description si sa iesi din zona de confort, invatand astfel si dezvoltandu-te)

Super colectiv, super mediu de lucru!

15.01.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Colegi tineri, management bun si un sediu minunat! Multe initiative !

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucuresti, Remote,

Lucrez in departamentul Procurement. Mediu de lucru foarte tensionat. Desi la joburile anterioare am avut mereu rezultate bune evidentiate de parerea managerilor, aici lucrurile stau altfel: oricat de bine ti-ai face treaba si oricat de mult te-ai stradui pe managerii din UK nu ai cum sa-i satisfaci. Pun presiune continua, schimba foarte des deciziile fara a aduce argumente si a explica ce anume vor. Foarte multe evaluari pentru angajati. Acestea n u urmaresc performanta ci daca angajatii isi fac treaba. Salariile sunt foarte mici, in ciuda renumelui cum ca Oracle plateste bine. Poate asta a fost candva. Mariri de salariu nu exista in Oracle!! Atentie mare: daca totusi nimeriti in Oracle din oarece motive si vreti sa petreceti mult timp, ar fi bine sa va negociati un salariu cu care sa fiti ok o perioada mai lunga. Cum am mai spus, politica lor e sa nu faca mariri de salariu si nici sa acorde prime sau bonusuri. Acum e o mare bataie de joc. Lucratul de acasa in departamentul Procurement EMEA nu este permis! Desi a fost mult timp, incepand cu Noiembrie 2019 a fost interzis. Era considerat un avantaj pentru angajati care puteau evita ore aglomerate in trafic sau in metrou si puteau fi mai eficienti. Pe scurt: Nu recomand cuiva sa lucreze la Oracle ! Pe piata exista variante cu renume mai mic dar care respecta angajatul din toate privintele.

15.01.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Niciuna. Pana in 2019 se puteau identifica cateva aspecte pro firave. Din 2019 totul a devenit anost si nemotivant.