Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Oracle Romania

Lucrez de 7 luni in aceasta companie si din pacate experienta este sub asteptari.

16.01.2020 - Angajat - Full time

Pro
Multiple oportunitati de dezvoltare

Contra
Nu exista evaluari anuale
Managerii nu au people skills

Angajat - Full time - Bucuresti - Operations Specialist
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Locul potrivit pentru a acumula experienta

16.01.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
- salariu peste media pietei la angajare
- posibilitatea de a lucra de acasa un anumit numar de zile pe luna (difera in functie de departament)
- posibilitatea de a te implica sau de a porni diverse proiecte, atat de business, cat si sociale
- plata corecta a orelor suplimentare
- cine vrea sa invete si sa se dezvolte, o poate face (este usor sa iesi inafara task-urilor din job description si sa iesi din zona de confort, invatand astfel si dezvoltandu-te)

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Super colectiv, super mediu de lucru!

15.01.2020 - Angajat - Full time

Pro
Colegi tineri, management bun si un sediu minunat! Multe initiative !

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Lucrez in departamentul Procurement. Mediu de lucru foarte tensionat. Desi la joburile anterioare am avut mereu rezultate bune evidentiate de parerea managerilor, aici lucrurile stau altfel: oricat de bine ti-ai face treaba si oricat de mult te-ai stradui pe managerii din UK nu ai cum sa-i satisfaci. Pun presiune continua, schimba foarte des deciziile fara a aduce argumente si a explica ce anume vor. Foarte multe evaluari pentru angajati. Acestea n u urmaresc performanta ci daca angajatii isi fac treaba. Salariile sunt foarte mici, in ciuda renumelui cum ca Oracle plateste bine. Poate asta a fost candva. Mariri de salariu nu exista in Oracle!! Atentie mare: daca totusi nimeriti in Oracle din oarece motive si vreti sa petreceti mult timp, ar fi bine sa va negociati un salariu cu care sa fiti ok o perioada mai lunga. Cum am mai spus, politica lor e sa nu faca mariri de salariu si nici sa acorde prime sau bonusuri. Acum e o mare bataie de joc. Lucratul de acasa in departamentul Procurement EMEA nu este permis! Desi a fost mult timp, incepand cu Noiembrie 2019 a fost interzis. Era considerat un avantaj pentru angajati care puteau evita ore aglomerate in trafic sau in metrou si puteau fi mai eficienti. Pe scurt: Nu recomand cuiva sa lucreze la Oracle ! Pe piata exista variante cu renume mai mic dar care respecta angajatul din toate privintele.

15.01.2020 - Angajat - Full time

Pro
Niciuna. Pana in 2019 se puteau identifica cateva aspecte pro firave. Din 2019 totul a devenit anost si nemotivant.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Softbinator Technologies

Full time

Bucuresti, Constanta,

Departamentul SOA - o dezamagire totala, conducere cu gandire comunista

14.01.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Cafea si sucuri