Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Evaluari companie Oracle Romania

Salariu bun, colectiv ok, ambienta placuta

28.01.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
- salariu peste medie
- sansa de a avansa in cadrul companiei
- posibilitatea de a lucra de acasa cateodata, in unele departamente
-l ejeritate; nu sta nimeni sa iti cronometreze pauzele, deci nu te simti presat din acest punct de vedere

Contra
- dezorganizare si comunicare proasta intre departamente
- lipsa bonusurilor de sarbatori
- proces de recrutare anevoios si care dureaza in jur de 2 luni

Full time - Analyst - Bucuresti

O experienta foarte utila desi atmosfera este extrem de tensionata si cu mult stres, managementul este extrem de netransparent in ce priveste procesul de evaluare a performantei si poti fi fortat oricand sa-ti dai demisia fara sa existe o dorinta de a preveni acest lucru.

22.01.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Pachet financiar generos, avand in vedere faptul ca am lucrat doar cu limba engleza. Orele suplimentare din quarter end se platesc, recomandarile se platesc si ele.

O companie OK, in care se respecta echilibrul dintre viata personala si cea profesionala. Proiectele cu adevarat interesante se impart doar intre manageri si team-leaderi, developerii fac de obicei munca mai plictisitoare.

18.01.2018 - Angajat Util (10)

Pro
Program flexibil
Work from home

Un loc foarte bun pentru a invata si a te deprinde cu mediul corporate

16.01.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Echipa tanara, mediu de lucru OK, posibilitatea de a schimba departamentul si de a invata multe lucruri

Daca vrei sa lucrezi in domeniul IT, e ok

11.01.2018 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Fiecare departament este ca o companie in sine, beneficiile sau lipsa lor difera complet de la un departament la altul. Sunt departamente cu bugete ok, care investesc in angajati, care ofera beneficii, salarii mari, team buildinguri, work from home etc, exista posibilitati de migrare in alte echipe, dar nu foarte usor, exista si manageri buni si competenti. Din nou, povestea difera complet de la o echipa la alta

Inveti multe Mediul este ok. Salariu la timp. Asigurare medicala. Al 13-elea salar..............
traininguri relevante, colegi super ok
Operator introducere, prelucrare si validare date cu limba franceza
Colectiv tânăr, mediu de lucru plăcut, diverse beneficii: asigurare medicala, bonusuri lunare, ...
Analist servicii clienti
Motostivuitorist