Oracle Romania

• Site: www.oracle.com

Evaluari companie Oracle Romania

Lucrez in departamentul Procurement. Mediu de lucru foarte tensionat. Desi la joburile anterioare am avut mereu rezultate bune evidentiate de parerea managerilor, aici lucrurile stau altfel: oricat de bine ti-ai face treaba si oricat de mult te-ai stradui pe managerii din UK nu ai cum sa-i satisfaci. Pun presiune continua, schimba foarte des deciziile fara a aduce argumente si a explica ce anume vor. Foarte multe evaluari pentru angajati. Acestea n u urmaresc performanta ci daca angajatii isi fac treaba. Salariile sunt foarte mici, in ciuda renumelui cum ca Oracle plateste bine. Poate asta a fost candva. Mariri de salariu nu exista in Oracle!! Atentie mare: daca totusi nimeriti in Oracle din oarece motive si vreti sa petreceti mult timp, ar fi bine sa va negociati un salariu cu care sa fiti ok o perioada mai lunga. Cum am mai spus, politica lor e sa nu faca mariri de salariu si nici sa acorde prime sau bonusuri. Acum e o mare bataie de joc. Lucratul de acasa in departamentul Procurement EMEA nu este permis! Desi a fost mult timp, incepand cu Noiembrie 2019 a fost interzis. Era considerat un avantaj pentru angajati care puteau evita ore aglomerate in trafic sau in metrou si puteau fi mai eficienti. Pe scurt: Nu recomand cuiva sa lucreze la Oracle ! Pe piata exista variante cu renume mai mic dar care respecta angajatul din toate privintele.

15.01.2020 - Angajat - Full time Util (0)

Pro
Niciuna. Pana in 2019 se puteau identifica cateva aspecte pro firave. Din 2019 totul a devenit anost si nemotivant.

Contra
Presiune din partea managerilor, salarii mici, evaluari foarte dese care uneori se soldeaza cu avertismente, proceduri de Procurement neprofesioniste.

Sa respecte mai mult oamenii si sa inceteze a mai cataloga angajatii romani ca fiind servitorii lor.

Full time - Procurement Category manager EMEA - Bucuresti

Departamentul SOA - o dezamagire totala, conducere cu gandire comunista

14.01.2020 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
Cafea si sucuri

Loc de munca in care te poti complace o perioada. Salariu peste medie, program de munca normal fara overtime.Posibi

13.01.2020 - Angajat - Full time Util (0)

Pro
-Colegi ok
-Traininguri+certificari
-Organizarea in general

Angajator ok

09.01.2020 - Angajat Util (0)

Pro
Mediu de lucru ok

Oferte care ti s-ar potrivi

Oracle Romania

07.01.2020 - Angajat - Full time Util (1)

Pro
Mediu de lucru placut, echipa tanara si deschisa

Adobe Romania