3.9
  • www.orange.ro

Evaluari companie Orange Romania

In ultimul an s-a exagerat destul de mult

15.01.2019 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Loc de munca stabil, se platesc salariile la timp, destul de multe beneficii inclusiv abonament nelimitat oferit gratuit si reducere la dispozitive.

Contra
Targete foarte mari spre imposibil de realizat, conducerea nu mai tine cont ca un angajat este fidel sau nou, sunt aceleasi conditii in companie pentru un angajat de 10 ani cat si unul “fresh”. Parerea ta nu conteaza, salariul foarte mic pt stresul la care esti supus si sarcinile pe care le ai. Programul in ture si ture extreme, te da peste cap destul de mult. Ajungi la sfarsitul lunii si vezi ca ai luat un salariu de nimic. Nu exista oportunitati reale de avansare, de cand este noua conducere se aplica “nepotismele”, de la cel mai mic pana la cel mai mare nivel. Sunt angajat in momentul de fata, dar din pricina acestor “contra” voi pleca. Nu va lasati influentati de “beneficiile oferite” , nu merita !

Incercati sa valorificati angajatii vechi prin diferentierea la salariu. Schimbati grila de comisionare, pleaca oameni. Luati in seama angajatii vechi, daca pleaca...unul nou va da ramdamnetul unui angajat fidel dupa cel putin 6 luni. Decat sa puneti atata presiune pe cei din shop-uri, impartit sarcinile, vorba aia...avem multe departamente.

Full time - Sales Representative - Bucuresti

Am lucrat 5 ani in companie pe vanzari.

11.01.2019 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Foarte multumita de salariul primit, colegii sunt foarte ok, foarte optimisti

Recomand Orange

31.12.2018 - Angajat Util (6)

Pro
Tehnologii recente
Sanse de invatare si dezvoltare profesionala

Orange Educational Program

21.12.2018 - Fost angajat Util (9)

Pro
-un program de internship pentru studentii de la Electronica ce are scopuri bune
-pune o baza teoretica pentru domeniul telecom (de la partea de RAN, la partea de Core si IT)
-partea practica destul de ok (depinde in ce departament faci practica)
-iei contact cu profesionisti in domeniu, ce au intentii bune si vor sa te faca sa intelegi si sa inveti
-pachetul de bursa de grad 1

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca WeDoHR

Full time

Bucuresti

Locuri de munca Salt & Pepper

Full time

Cluj-Napoca

Destul de ok

15.12.2018 - Angajat Util (8)

Pro
Brandul Orange (care as zice ca nu e la fel de cunoscut ca angajator)
Pachetul de salarizare si cel de beneficii

Oamenii sunt faini, echipele destul de tinere si cu multe idei noi, programul destul de flexibil.
- colectiv ok- salarii decente- mediu nestresant
Casier
Program flexibil pt studenti