Parfumerie Douglas

• Tel: 021.411.7114 / 021.411.7115
    Fax: 021.411.7116
    Site: www.douglas.ro

Evaluari companie Parfumerie Douglas

O companie cu pretentii, posibilitati limitate de a evolua, eu am stat angajat pentru o perioada scurta de timp pe functia de receptioner marfa, si am plecat datorita lipsei eficiente de comunicare si coordonare a managementului din acel magazin. Nu poti pune un om inca din prima zi sa aranjeze un depozit, mai ales ca nu a lucrat in domeniul parfumeriei si nu isi poate imagina ce vrei tu de fapt de la el, chiar daca depozitul nu este foarte mare si nu pare dificil in viziunea sefei care are totusi o vechime in magazin.

21.06.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
- faptul ca inveti ceva despre acest domeniu, in rest nu recomand lucrul in perioade lungi de timp pentru ca iti pierzi vremea;
- salariul este 2454 brut un pic peste media pietei

Contra
- barfa multa ca de doar suntem in Romania si este sport national, ce sa faci problema veche
- orice cuvant care il scoti pe gura este imediat taxat de colegi care transmit sefilor, chiar daca o faci involuntar sau in spirit de gluma;
- se sta si peste program chiar daca esti angajat de cateva zile nu conteaza doar trebuie sa muncesti chiar daca nu stii inca bine ce ai de facut
- colectivul nu este unit, sunt frecvent animozitati intre fete
- nu te ajuta nimeni, esti pe felia ta, pentru ca este responsabilitatea ta, chiar daca esti la inceput
- reguli absurde in sensul ca nu ai voie cu tonul tare pe apel chiar daca lucrezi in depozit si nu deranjezi clientii pe sala, dar sef. adj. are voie ca de e seful e sef si angajatul este "altceva ".

Sa invete sa se comporte cu angajatii, sa-i indrume la ceea ce au de facut, sa le arate cum trebuie, sa le fie sprijin in ceea ce fac, nu sa stea fraierul in depozit sa aranjeze marfa si sef adj. sa se benocleze pe whats up sau facebook. Asta dupa preferintele fiecaruia.
Nu vreau sa par rautacios in acest reviw pe care l-am facut dar mai mult de atat am putut scrie, nu ma consider un perfectionist sau fara greseala nu se procedeaza asa cu un om care de abia este angajat.

Full time - Receptioner - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Companie cunoscuta, salarii mici, sanse slabe de avansare

08.02.2018 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Traininguri si mici cadouri

Locuri de munca Carrefour Romania
Carrefour Romania
Locuri de munca Austral Trade
Austral Trade
Weekenduri libere, salariu la timp
Nimic de zis pro. doar faptul ca primesti salariul la timp,
Ca prim loc de munca este o companie ok.Fata de alte companii similare, ofera o oarecare ...
Asistent de cercetare
Customer Care Agent