Penny Market - Rewe Romania

Comert

• Tel: 0372.128.800
    Site: www.penny.ro

Evaluari companie Penny Market - Rewe Romania

De la foarte bine inspre jalnic.

21.11.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Merita sa lucrezi la Penny Market doar daca ai norocul sa ai parte de un sef de magazin care sa fie una cu angajatii pe care ii conduce si ii instruieste. Astfel, poti sa armonizezi cariera cu viata personala.

Contra
In primul rand, trebuie alesi cu atentie sefii de magazin pentru a stii cum sa isi coordoneze echipa din subordine. Sa nu existe discrepanta intre sef si angajat deoarece duce la o echipa slab pregatita si neinchegata.
Nu se tine seama de parerile angajatilor si de ceea ce la lipseste (pauza, timp pt ei, motivare, interes din partea sefilor in ceea ce priveste buna desfasurare a sarcinilor date).
Ti se dau sarcini fara sa ai unelte de lucru ( mop, galeata, matura- acesta fiind cel mai banal exemplu) spunandu-ti-se sa te descurci. De parca ar fi greu sa se faca un referat de necesitate cu ceea ce are nevoie angajatul ca sa isi desfasoare munca in conditii optime de lucru.

Bonusuri pt a rasplati munca asidua. Evaluari sistematice ale angajatilor facute din exterior si pe baza parerilor clientilor, evitandu-se astfel subiectivitatea.
Respectarea timpului de lucru si de odihna.
Folosirea unui limbaj adecvat de catre sef in raport cu angajatii.
Posibilitatea de avea la dispozitie un nume de contact neutru care sa poata rezolva problemele intampinate fara a se ajunge la conflict.
Marirea numarului de angajati pt a multumi clientii care se trezesc cu diferente de pret de la raft pana la casa; evitarea randului de la casa de marcat in cazul unui magazin cu un flux mare de clienti.
Impunerea unui program de lucru care sa fie in concordanta cu aspectele precizate in Codul Muncii : 5 zile de lucru cu 2 zile repaus. Afisarea programului personalului pe o luna intreaga pentru a-ti putea organiza timpul liber in functie de nevoile personale.
Obligativitatea completarii cererilor pt efectuarea muncii suplimentare,cu nr. de inregistrare, in doua exemplare, nu amenintarile cu referate disciplinare in cazul in care nu vrei ore suplimentare sau te trezesti ca te da afara.
Evaluari obiective de catre persoane exterioare si bonusare individuala.

Full time - Casier - Baia Mare

Sunt ok cu totul, de altfel asa spun si prin numarul de stelute mai sus. Insa personalul s-ar putea purta mai frumos cu angajatii..personalul mai vechi

14.11.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Salariu atractiv, produse calitative, oferte atractive, spirit de echipa, interactiune umana,

Dezorganizare totala!

04.11.2017 - Angajat Part time Util (16)

Pro
Eu inca sunt in companie si ma gandesc serios sa plec..nu se respecta programul

Un loc de munca stabil

26.10.2017 - Angajat Full time Util (19)

Pro
Salariu
Program flexibil

Nu recomand nimanui acest loc de munca

25.10.2017 - Angajat Util (9)

Pro
Aproape de casa,dar fara vreo relevanta

Locuri de munca Yves Rocher Romania
Yves Rocher Romania
Internship
Am invatat foarte multe din portofoliul bancar si mi-am inbunatatit abilitatile de comunicare
Key account manager
Posibilitatea de învățare și dezvoltare personală.
- Mediu de lucru foarte dinamic- Colegi prietenosi- Bonusuri de performanta- Activități de ...
Sef departament marfuri ...
L2 to L3 Support