Penny Market - Rewe Romania

Comert

• Tel: 0372.128.800
    Site: www.penny.ro

Evaluari companie Penny Market - Rewe Romania

Dezorganizare, ore neplatite, anuntul de angajare suna f frumos fata de realitate. Promisiuni pe hartie sau in vant

13.10.2017 - Fost angajat Full time Util (16)

Pro
La 5 minute de domiciliul meu

Contra
Salariile si regulile variaza destul de mult depinzand de sefii care se tot schimba (bine, ei au scaunul cel mai stabil). Cel mai des se schimba colegii care tot vin si pleaca. Esti om bun la toate indiferent de incadrarea ta: bagi marfa, faci casierie, speli cosuri, geamuri, wc-uri. Minusurile pe casa de marcat trebuiesc suportate, desi nu ai semnat nici un angajament de plata in acest sens la semnarea contractului de munca. Ritmul de munca este alert si foarte stresant. Sefii fac toti pe sefii, ei niciodata nu isi asuma responsabilitati. Nu asculta plangerile angajatilor. Repsonsabilul pentru tot ce nu se face sau se face gresit, vei fi tu, dar niciodata nimeni nu observa cand faci f bine si din propie initiativa. Nu se platesc nici un fel de prime sau sporuri, de ore suplimentare nu mai vorbesc. De medie se sta 1 ora peste program. Daca spui asta, ti se spune ca ceea ce ai facut peste program trebuia sa faci in timpul programului in loc sa iti iei 7 pauze de tigara, desi cele 30 de minute de pauza sunt din timpul tau, si niciodata nu beneficiezi de ele. Poate iti iei pauza de 2 maxim 3 tigari ceea ce inseamna 15 minute. Daca vrei sa mananci o faci in fuga si mananci te miri ce, la repezeala. Per ansamblu, eu m-am simtit nerespectata, nevalorata, intr-un sistem sclavagist. Intr-un an de zile cred ca am vazut venind si plecand aprox 40 de colegi, in conditiile in care pe filiala noastra nr maxim de angajati incluzand sefii este de 15.

Directorii de vanzari sa incerce sa aiba contact direct cu angajatii, nu prin intermediul sefilor de magazin si ai inspectorilor Resurse Umane.
Sa se renunte la sistemul acesta sclavagist. Chiar daca suntem pt dvs simpli lucratori comerciali, vrem respect si ne vrem drepturile.

Full time - Casier si lucrator comercial - Bucuresti

Am inceput lucrul in Penny si deocamdata sunt multumita

05.06.2017 - Angajat Full time Util (20)

Pro
Am inceput recent, procesul de interviuri a fost unul rapid. Salariul este in regula, la fel si colectivul

Penny Market

01.06.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Echipa tanara

Loc de munca specific comertului

25.04.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Este in regula cu salariul, cu programul de lucru, cu sefii

Lucrez de aproape un an si este de munca mult, trebuie sa faci mai multe treburi, dar la general este bine

13.03.2017 - Angajat Full time Util (18)

Pro
Nu te plictisesti, este intotdeauna ceva de facut. Primesti pe cat muncesti, ei sunt corecti cu salariul.

Locuri de munca Hornbach Romania
Hornbach Romania
Locuri de munca Interbrands Marketing & Distribution
Interbrands Marketing & ...
Locuri de munca Carrefour Romania
Carrefour Romania
Locuri de munca Hornbach Romania
Hornbach Romania
Locuri de munca Kaufland Romania
Kaufland Romania
.Net Developer
- locatie super- colegi foarte de treaba- pachet de beneficii- managementul
Marketing Intern
-Accepta pe (cam) oricine e dispus sa faca "voluntariat" la ei
Verificator bani
Nu prea sunt lucruri pozitive de spus
Inginer proiectant ...
Accounts Receivable