Pionix Marketing Solutions SRL

Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

Munca nu este apreciata + alte probleme grave

09.10.2014 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Salariu acceptabil oarecum in rand cu piata

Contra
- management slab, sistemul de feedback nu este bazat pe munca depusa in cadrul firmei
- agile implementat prost, probabil inteles gresit de la inceput
- program de lucru inflexibil, contrar celor spuse la interviu

1. incercati sa deschideti ochii si sa evaluati oamenii pentru ceea ce au fost angajati (angajat != prieten) , si nu pentru cantitatea de pupincurism pe care o primiti.
2. promisiunile de la interviu trebuiesc respectate
3. feedback-ul pozitiv motiveaza angajatul.
4. daca intarzie angajatul 10 minute incercati sa nu mai luati numerele de telefon ale prietenilor/familiei de pe retelele de socializare . Puteti genera discutii in familie si deja asta este cam grav contra normelor democratice.
Mare ATENTIE . Fapta aceasta se poate incadra in "hartuire" conform reglementarilor de la 1 Februarie 2014 , aceasta fapta este pedepsita cu inchisoare de la 3 la 6 luni sau cu amenda. Tot hartuire este considerata si efectuarea de apeluri telefonice sau comunicari prin mijloace de transmitere la distanta, care, prin frecventa sau continut, ii cauzeaza o temere unei persoane. NCPP Art. 208 / Alin. 2

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Fost angajat Full time pe functia de Programator in Bucuresti anul 2014
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Oportunitati cariera
Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

Senior PHP Developer

Perioada de angajare - Detaliile nu trebuiesc neaparat luate in considerare. Eu doar mi-am spus opinia.

30.09.2014 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Nu prea am argumente pentru mediul de lucru. Singurul motiv pentru care as fi de acord cu join-ul in aceasta firma, este doar faptul ca daca esti incepator poti face putina experienta. La sistemul de lucru, mai bine putem spune ca este vorba mai degraba de o pozitie internship.

Daca doresti un mediu prietenos in care sa te poti adapta si schimba caracterul conform cerintelor echipei in care esti, e un loc bun pentru tine.
Daca nu esti o persoana protocolara si esti mai mult focusat pe obtinerea rezultatelor si masurarea aportului tau nu iti recomand !!.
Dealtfel ca Senior Developer care ai deja un Job curent nu-ti recomand acest job.

Locuri de munca WNS Global Services Accounts Payable with French and Italian
WNS Global Services
Last update: 18.08.2017
Locuri de munca Connect Mobile Telecom Consultant vanzari D2D Orange Romania, Olt
SC Connect Mobile Telecom
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
Ati fost angajat?
Edel 19.08.2017
Buna. Ati fost angajat pe aceasta pozitie?
Edel 19.08.2017
Ceva idei noi din 2017 se poate ? Multumesc