Premium IT Technologies / PITT

2.5
  • Site: www.premiumitt.ro / www.pitt.com.ro

Evaluari companie Premium IT Technologies / PITT

La început te atrag cu povesti despre cât de ușor se avansează în companie, dar de fapt nu este asa, ți se promit bonusuri mari, care de fapt nu există, de asemenea activitatea reala a companiei îți este ascunsa pana în momentul în care semnezi contractul. Firma este de fapt un cazino online, dar care nu are licență de operare în majoritatea țărilor în care operează, de asemenea nu deține o licența de operare pe spațiul României, în acte declarându-se o firma de IT.

12.11.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
- Colectivul este ok

Contra
- La interviu iți promit bonusuri atractive, care pot ajunge si la 300-400 euro pe luna, dar cât timp am fost angajat acolo cel mai mare bonus acordat în firma pe postul ocupat de mine a fost de 75 de euro
- Volumul de munca este foarte mare din cauza lipsei de personal
- Firma este de fapt un cazino online foarte "shady"
- Agenții din departamentul de customer support sunt obligați sa minta în chat despre activitatea firmei
- Managerii prefera ca angajații vechi sa plece, decât sa le mărească salariul, mergând chiar pana la angaja noi oameni fără experiența pe salarii mult mai mari
- Bonusurile sunt acordate în funcție de toanele managementului, în unele luni chiar nu acordant nici un bonus, deși încasările firmei depășesc luna anterioara
- Avansări se fac foarte greu, managementul preferând sa aducă oameni din exterior, chiar pe salarii mult mai mari decât ar oferi celor deja angajați
- Programul este în 3 ture, iar la interviu iți promit ca vor tine cont de preferințele tale, dar de obicei fac turele după cum au nevoie de oameni, poți ajunge chiar sa nu ai 2 zile libere legate toată luna
- Programul de lucru este de 8 ore, dar trebuie sa ajungi cel târziu cu 15 minute înainte de a iți începe tura
- In timpul programului ai doar 4 pauze de 10 minute, dar de cele mai multe ori nu ai timp sa îți iei mai mult de 3 dintre acele pauze, uneori chiar ajungându-se la doar 2 pauze per agent, în funcție de volumul de munca
- Turele de noapte nu sunt plătite cu nimic extra și poți ajunge sa ai chiar și 10 astfel de ture legate, în funcție de cum îți este făcut programul pe 2 săptămâni
- Programul este făcut doar pe o săptămâna în avans, iar de obicei nu mai poate fi schimbat odată ce a fost făcut

Full time - Customer Support Specialist with English - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Firma mereu castiga, si oamenii nu sunt nimic decat robotei.

10.07.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Pro nu am gasit nimic, pana si cafeaua era de cacao.

(Programare) Un bun loc pentru juniori.

12.06.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
- Program flexibil atata timp cat este de cel putin 9 ore.
- Comportamentul managerului fata de angajat este bun (Nu urla / Nu tipa la tine).
- Sala de mese, frigider, cuptor cu microunde
- Amplasare este buna, sediul se afla langa arcul de triumf

In functie de jobul pentru care aplici sau pe care-l ai, poti avansa si invata.
Stiu ca sunt review-uri negative, nu cunosc experienta celor care-au postat aici, dar nu par adevarate, nici dupa sedinte cu managerii, nici cu colegii. Daca ai rezultate si-ti place ce faci, o sa-ti placa aici. Daca vrei sa vii la birou si sa stai pe facebook/whatsapp/etc., du-te in alta parte.

02.07.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Echipa buna, conditii bune de munca, amplasare buna a biroului, posibilitati de avansare si specializare, salariu bun, asigurare medicala.

Locuri de munca ALTEN Romania
ALTEN Romania
Locuri de munca Thinslices Development
Thinslices Development
Locuri de munca Ubisoft Romania
Locuri de munca Ubisoft Romania
Locuri de munca ALTEN Romania
ALTEN Romania
Posibilitatile de invatare si dezvoltare interna
Companie ok pentru cei la început de drum
Manager proiect
Este o companie in care salariul este bine sa l negociezi bine de la inceput, altfel nu se mai ...
Casier
Consultant