Profi Rom Food SRL

2.9
  • www.profi.ro

Evaluari companie Profi Rom Food SRL

Un loc de munca stabil

05.03.2018 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Salariu + bonuri livrate la timp, program flexibil, in functie de colectiv poate fi un mediu de lucru OK, depinde de oameni.

Contra
1. Multe pretentii raportate la salariu, mai ales ca sef de tura ar trebui sa te clonezi. Trebuie sa acoperi practic orice post din magazin.
2. Personal insuficient. Ei isi reduc cheltuielile pe toate partile doar ca sa mai deschida alte magazine. Adica munca cat mai multa cu oameni cat mai putini.
3. Bonurile de masa se pot folosi doar la Profi.
4.5.6. Conducerea. Cel putin de la sef de zona in sus se intra 100% pe relatii/pile. Din pacate in cazul meu situatia se aplica si pentru sef de magazin, nu unul, ci al doilea la rand. Nu vorbesc din invidie, de-a lungul anilor in aceasta firma am stat pe langa alti sefi insa au fost mult mai pregatiti. Cel actual trebuie sa dea vreo doua telefoane mai intai pentru orice decizie mai importanta. Pentru orice problema, sefii de tura sau angajatii sunt de vina, niciodata el.
Seful de zona (director zonal, tot aia) nu suporta nici o critica, trebuie sa intorci si celalalt obraz si sa nu comentezi absolut nimic altfel esti amenintat cu dat afara/oprit bonus/etc. Deasemenea este prietenar cu seful de magazin actual, nu l-am auzit niciodata sa tipe la el, de multe ori pleaca din magazin impreuna, cu masina firmei.
Stiu ca opinia mea este subiectiva, sunt de acord ca exista probleme in magazin insa si oamenii pe care ii coordonez si pe care ii cunosc dinainte sa fie ''ales'' acest sef de magazin sunt de acord cu mine.

Toate astea se intampla pe zona 2 din Constanta, nu dau mai multe detalii.

Stati acasa.

Full time - Sef tura - Constanta

Avand in vedere ca am inceput de pe o functie de casier / lucrator comercial in aceasta companie ,mai tarziu dupa o perioada mai indelungata de un an de zile, am ajuns sa progresez prin punctualitatea si seriozitatea de care am dat dovada pe un post superior de sef de tura in cadrul acesteia.

02.03.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Ca si aspecte pozitive din aceasta companie ce merita si recomand la oricine sunt urmatoarele: salariul motivant, cunostinta de noi prieteni, munca in echipa,posibilitatile de avansare si chiar un loc de munca flexibil ca program.

Execrabil ! Nu recomand nici macar ca un job part time !

14.02.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Salariu se plateste la timp

Multa munca si salariu mic

09.02.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Nu sunt avantaje majore la Profi!

O companie buna dar mai trebuie imbunatatita conducerea

08.02.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
- echipa tanara,dinamism calm

Locuri de munca Yves Rocher Romania
Yves Rocher Romania
Mediu tanarMediu multiculturalExpunere la sisteme ERP
Program flexibil.
Sales Manager Completions
Tehnologie de inalta calitate, buna capacitate de inovare.
Operator roboti ...
Topograf