RCS&RDS

• Site: www.rcs-rds.ro

Evaluari companie RCS&RDS

Am inlocuit pe cineva ce imi era superior, dar pe contractul meu nu s-a schimbat nimic. Am fost nevoita sa imi asum alte responsabilitati, altfel as fi ramas fara loc de munca. Am incercat sa explic acest lucru la managera departamentului, si faptul ca un anumit segment al departamentului a primit marire de salariu destul de consistenta, iar restul departamentului,printre care si eu, a fost complet ignorat. Da statul peste program era platit, dar daca nu veneai, era clar o problema. Adica era ceva de genu: maine se vine la munca, veti fi platiti ca sa nu de dati in judecata, dar daca nu veniti va dam afara. Si da, te trezesti usor cu un esti dat afara ca asa are chef seful de departament.
Din pacate, e un loc unde lumea este angajata si promovata pe baza la nepotism. Am jurat ca nu mai lucrez pentru o companie romaneasca!

01.12.2017 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
E un loc bun de munca pentru incepatori. Dupa ce prinzi un pic de experiente in campul muncii, fuuugi!

Contra
E o companie buna in Romania, cu castiguri este clar (jumate din tara cred ca e abonata la net, cablu, mobil etc) Dar au un sistem ce nu ar ce cauta in anul 2017. Ca simplu angajat nu ai voie sa ai o opinie mai buna fata de manager, esti mereu stresat ca te dau afara.
PS: nu am lucrat in departamentul de call center! Era un departament back office si din pacate situatia este la fel si in alte departamente (confirmat de alti colegi)

Angajati oameni competenti, lasati nepotismele!
Invatati sa va promovati oamenii care va duc greul!

Full time - Operator date - Bucuresti

Trebuie sa ai tupeu ca sa obtii ceva. Management dezastruos.

29.11.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Salariul vine la timp si poti sa lucrezi si altceva in timpul liber.

Operator introducere si validare date Bucuresti

27.11.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Programul este flexibil, in ture de dimineata si de dupa amiaza, seful este ok atata timp cat iti indeplinesti targetul. Daca depasesti targetul lunar se primeste bonus in functie de cantitate.

Angajatorul nu pune pret pe experienta unui vechi

22.11.2017 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Program flexibil, colectiv de treaba, salariu satisfacator

Supervizori super, salariu acceptabil,program dificil, clienti si mai dificili

08.11.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Supervizori pe departamentul Digi Spania intelegatori, colegi ok, plata salariilor la timp

Ceragon Networks SRL
- multe informatii noi - posibilitate de avansare- lucrezi in multe domenii, varietatea te ajuta sa ...
Proiectele la care poti lucra, in special faptul ca vorbim si de produse hardware.Echipa
Analist
- program flexibil, nu esti obligat sa stai la birou toata perioada de lucru- oportunitati de ...
Operator introducere si ...
Inginer chimist
Lucrator universal