RCS&RDS

Telecomunicatii

• Site: www.rcs-rds.ro

Evaluari companie RCS&RDS

Fost agent vanzari teren energie electrica

05.12.2017 - Fost angajat Part time Util (10)

Pro
- ok pentru inceput de cariera cum a fost si in cazul meu, dupa ce ai experienta in vanzari fugi !

Contra
- probleme vesnice cu banii (chiar si cu partea fixa)
- coordonator de echipa foarte slab pregatit
- angajati (colegi) angajati la plesneala, nu se cere experienta dar nici sa fii descurcaret (sa ai inclinatii macar spre vanzari)
- nu se face Training (de obicei la alte firme se fac traininguri macar de cateva ore)
- nu ti se ofera mai nimic (decat reprosuri daca nu iti faci treaba - target imposibil de atins, doar daca depaseai programul)

Angajati persoane capabile!
Pastrati angajatii vechi, pretuiti-i!
Rezolvati partea de salarizare si bonusare!

Part time - Agent vanzari directe - Oradea
Perioada de munca este de mai putin de un an.

7 ani de munca la RDS!

03.12.2017 - Angajat Util (13)

Pro
Salar atractiv... loc de munca stabil

Am inlocuit pe cineva ce imi era superior, dar pe contractul meu nu s-a schimbat nimic. Am fost nevoita sa imi asum alte responsabilitati, altfel as fi ramas fara loc de munca. Am incercat sa explic acest lucru la managera departamentului, si faptul ca un anumit segment al departamentului a primit marire de salariu destul de consistenta, iar restul departamentului,printre care si eu, a fost complet ignorat. Da statul peste program era platit, dar daca nu veneai, era clar o problema. Adica era ceva de genu: maine se vine la munca, veti fi platiti ca sa nu de dati in judecata, dar daca nu veniti va dam afara. Si da, te trezesti usor cu un esti dat afara ca asa are chef seful de departament.
Din pacate, e un loc unde lumea este angajata si promovata pe baza la nepotism. Am jurat ca nu mai lucrez pentru o companie romaneasca!

01.12.2017 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
E un loc bun de munca pentru incepatori. Dupa ce prinzi un pic de experiente in campul muncii, fuuugi!

Trebuie sa ai tupeu ca sa obtii ceva. Management dezastruos.

29.11.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Salariul vine la timp si poti sa lucrezi si altceva in timpul liber.

Operator introducere si validare date Bucuresti

27.11.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Programul este flexibil, in ture de dimineata si de dupa amiaza, seful este ok atata timp cat iti indeplinesti targetul. Daca depasesti targetul lunar se primeste bonus in functie de cantitate.

Tehnician sisteme informatice
Per total, experienta pe care am avut-o cu cei din conducere si HR de pana acum a fost mereu una ...
- mediu intercultural;- beneficii ok: bonus anual, bonus de vacanta, decontare transport/abonament ...
Sofer
Program flexibilCastigi cat lucreziClienti in general civilizati
HR Specialist
Operator introducere si ...
Senior procurement ...