Renault Technologie Roumanie

• www.renault.com

Evaluari companie Renault Technologie Roumanie

Destul de ok la prima vedere dar treaba merge destul greu.

20.02.2019 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Imi place ce a facut Dacia si Duster in ultimii ani. Are o crestere fanstastica.

Contra
Multe pile, este deosebit de obositor.
Management romanesc bun numai de aranjamente si dedesupturi meschine.
Scriu niste frustrati pe aici care dau niste note foarte mari la management.
Asa gandesc ei ca mai pot ameliora sau ascunde situatia reala.
In realitate low managementul este spre zero. Trist si fara coloana vertebrala daca apelati la astfel de meschinarii.

Faceti activitatea mai transparenta si veti avea enorm de castigat.
Deja aveti o directie fenomenala cu Dacia si Duster si este foarte usor sa o pierdeti daca trepadusii preiau controlul cu pilele si smecheriile lor.
Scriu aici pentru ca imi pasa si nu mi-ar placea ca niste oameni fara coloana vertebrala sa distruga momentul de ascensiune al companiei.
Managerii de top ai companiei, pentru a fideliza angajatii, au niste strategi foarte bune, cred eu.
In aceste strategii de fidelizare sunt incluse o multime de beneficii care au un impact profund asupra constiitei angajatilor, astfel ca le va fi greu sa-si gasesca alt job cand ai avut parte de un tratament corect si onest. Aici este cheia unei probleme deosebit de spinoase care nu poate fi gasita decat daca esti ones cu adevarat.
In realitate aceste beneficii ajung foarte greu sau deloc la angajati.
Aceste beneficii, si nu sunt putine, sunt deturnate, furate, manipulate grosolan de catre unii angajati care pot face asta.
Sunt si unele beneficii unde nu-si baga nasul low level management, astfel ca aceste beneficii sunt receptionate de catre angajati in mod onest iar treaba merge snur, exemplu este asigurarea medicala.
Zau, nu lasati oamenii fara constiita, trepadusii, sa manipuleze beneficiile angajatior de rand!
Daca puteti face niste masini asa de interesante, sunt sigur ca puteti sa si inventati ceva astfel incat sa faceti ordine si transparenta in activitate, trebuie doar sa vreti sa faceti asta.
Un lucru absolut ingrijorator, multi angajati nu se simt apreciati si utili la locul de munca.
Cu putin poti obtine niste beneficii enorme...dar cine sa se ocupe de asta, pilele arogante?!
Aici pe net este dificil de explicat de ce se intampla asta.

Full time - Vanzari - Bucuresti

E o companie multinațională cu mii de angajați

20.02.2019 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Colectivul, ambianța

Buni formatori, dar dupa 2 ani te cam plafonezi

12.02.2019 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Traininguri
Mediu de lucru
Oameni comunicativi

Inginer R&D/ 5 ani experienta

06.02.2019 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Un start mai bun decat nimic in ceea ce priveste experienta pentru un proaspat absolvent.

Oferte care ti s-ar potrivi

Ca stagiar tu trebuie sa ii inveti pe ei, nu invers.

22.01.2019 - Angajat Part time Util (9)

Pro
Program flexibil

Job entry level. Se invata de la 0. Politica e usoara
beneficii multe, colegi ok
Salarii se primesc la timp
Concurs
.Net Developer