Roedl & Partner

2.5

Evaluari companie Roedl & Partner

Firma de servicii multidisciplinare cu un stil de management ca in anii 2000

08.11.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Firma aceasta a avut o perioada in care oferea conditii mai mult decente de lucru, insa dupa schimbarea managerului s-a transformat intr-o firma potrivita celor care nu au pareri si nici asteptari prea mari de promovare/apreciere a eforturilor.

Contra
Salarii și tratament preferential in functie de gradul de prietenie cu managerul si favoritii acestuia. Angajatii sunt tratati drept cantitate neglijabila, daca nu fac parte din "cercul de apropiati". Promisiuni care nu sunt pastrate si un comportament nepotrivit al managerului, din toate punctele de vedere, in special, fata de angajate. Parerile personale exprimate sunt taxate cu amenintari. Abordari de tipul "e firma mea , fac ce vreau" sau "nu-ti convine, pleaca" (ca oricum nu-ti mai platim ultimele salarii), amenintari si actiuni, care fac tot posibilul sa te impiedice sa-ti desfasori activitatea din momentul in care ti-ai anuntat nemultumirile si intentia de a pleca.

Sa isi achite datoriile de plata in momentul plecarii angajatilor, nu sa se bazeze pe faptul ca "nu ai contract pentru suma respectiva". Eventual sa nu-i ameninte cu politia la plecare si sa pastreze relatia angajator-angajat la un nivel profesional. Un stil de management deficitar si pasiv. Ranchiuna fata de angajatii, care "nu danseaza" dupa cum canta managerul, nu este o abordare potrivita si nici angajarea, respectiv remunerarea in functie de "preferinte personale" si nu in functie de competentele profesionale.

Full time - Bucuresti

Firma cu capital nemtesc ce activeaza in domeniul financiar/contabil

06.08.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Ai sansa sa fi angajat din facultate si sa progresezi

Am avut training de 2 saptamaniBonuri si salarii primite la timp si corectManagement okay in zona ...
Pachet salarial atractiv . Mediu de lucru placut.Un management eficient .
Salariu este peste medie in Bucuresti.
Concurs
Software Developer 1