SCC Services

• Site: www.scc.com/contact-us/romania/

Evaluari companie SCC Services

Cu bune și rele

16.11.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Salariu la timp
Dacă ești pe o echipă ok (de multe ori e la ghici), poți avea activitate interesanta, cu perspective de viitor, volum de muncă decent sau chiar mic, dar repet, e la ghici
In 2017-18 au luat mici măsuri interesante pentru angajați - masa de tenis, cantină în sediu, cu pret întreg evident, automat cu dulciuri și cafea cu cartela încărcată lunar, posibilitatea de a împrumuta cărți

Nu se pretind ore suplimentare, toată lumea pleacă la ora la care se încheie tura.

Contra
Financiar - sunt sub media pieței. Salariile sunt destul de mici și nu reflecta de multe ori volumul de munca si capacitatea angajaților. Bonusuri de sărbători - mici și egale pentru toți indiferent de vechime (în trecut nu era asa). Fără al 13-lea salariu, bonuri de vacanță etc. Măririle de salariu anuale sunt de asemenea mici.

Conducerea - punctul slab al SCC. Mulți team leaderi/supervizori sunt pe dinafara. Evaluările anuale sunt după ureche și nu se respectă munca/performanța. Unele echipe sunt subdimensionate grav, altele supradimensionate. Niciodată nu am înțeles de ce. Unii manageri vin cu schimbări absurde, încarcă munca inutil etc. Promovările ierarhice se fac după alte criterii decât performanța. Impresia cu care am rămas e că oamenii cu putere de decizie se bucura dacă pleacă angajații vechi și buni pe meserie (dar nepromovati din motive subiective), preferând un nou venit cu salariu mic

Sediul - foarte aglomerat, prea zgomotos, birouri fără despărțitoare

Mentalitate învechită. Nu se accepta lucru de acasă, pentru a da doar un exemplu.

Respectați munca. Răsplătiți oamenii care fac eforturi. Renunțați la promovari bazate exclusiv pe prietenie și nepotism. Renunțați la cereri și schimbari absurde. Mai ușor cu minimizarea costurilor.

Full time - IT Engineer - Iasi

Super tare compania

03.11.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Nimic de spus pro

In regula pentru studenti/proaspat absolventi

20.10.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Salarii mereu la timp, echipa tanara.

Ca pe plantatie...

16.10.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Iau nin considerare inflatia si salariile cresc in fiecare an.
Daca ai o dorinta arzatoare de a invata, ai unde si expunere la o variatie de tehnologii

Oferte care ti s-ar potrivi

Promovari pe nepotisme

26.09.2018 - Fost angajat Util (9)

Pro
Modul de lucru placut si colegi de treaba

Teleperformance Romania
Oamenii sunt faini, echipele destul de tinere si cu multe idei noi, programul destul de flexibil.
- colectiv ok- salarii decente- mediu nestresant
Casier
Program flexibil pt studenti