SCC Services

• Site: www.scc.com/contact-us/romania/

Evaluari companie SCC Services

Colectiv grozav, dar conducere extrem de nesatisfacatoare.

15.01.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Salariu la timp.
Certificari posibile.

Contra
Certificari posibile, cu obligatie de 6 luni, sau daune la plecare inainte, chiar si in cazul unui cost sub 500 lei.
Nici o evaluare pe durata a 2 ani.
Echipele, toate sunt understaffed, fiind nevoit sa muncesti cat 3, ca sa pastrezi linia de plutire.
Orele suplimentare cica mai nou se cer dinainte pentru o luna, ca doar stii cand si cum va fi nevoie, in plus daca le lucrezi din oficiu, ca sa recuperezi lipsa de angajati, nu ti se platesc, ca n-ai primit aprobare.

Nici un contact cu realitatea din partea conducerii, in privinta angajatilor, fiind considerati niste cifre cu o medie de x per apel si numar de tickete rezolvate.

Full time - L2 Engineer - Iasi

Dezamagitoare.... Nu ma asteptam sa fiu tratata astfel avand in vedere ca este o companie IT. Interviul l-am sustinut in Bacau. Aplicasem pentru un post pe limba engleza. Am dat un test de limba si dupa aia a urmat interviul. Am fost luata la rost de ce nu am lucrat in timpul facultatii, de ce nu mi-am gasit loc de munca pana acum. Am batut drumul degeaba fiind si la iesirea din oras localizat sediul.

06.11.2017 - Full time Util (11)

Pro
Poti capata experienta, dar doar daca isi revizuiesc atitudinea.

Am lucrat petru aceasta firma in urma cu 2 ani, primul job. Experienta a fost groaznica, parerea imi era impartasita si de cei maivechi (chiar si 5 ani -- dupa care avea 1400 Ron).

13.08.2017 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
- salarii la timp (foarte coreti)
- exista niste cursuri platite...se platesc cursurile dupa absolvire, dar nu sunt accesibile oricui, trebuie sa aiba dea face cu activitatea ta zilnica, asta inseamna ca 95% din angajati sunt eliminati automat
- nivel ridicat de stres

Bacau

30.03.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Beneficiile si formarile.

Oferte care ti s-ar potrivi

SCC Iasi

23.02.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Salariul intotdeauna la timp

Certificari pe care le poti dobandi

Tichete cadou de sarbatori

Technical Support Engineer
Multe posibilități de dezvoltare tehnic.
Tehnologii interesantePachet salarial
Pro:.nu exista pro
Suport tehnic, level 1
Gestionar depozit