SecureWorks

• www.secureworks.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie SecureWorks

Senior Information Security Analyst - 5800 de lei NET, salariu de baza. Aprox 7500-9500 de lei cu ture (depinde de luna)

11.06.2021 - Fost angajat 2021 - Full time

Pro
Multe posibilitati de dezvoltare, inconjurat de oameni destepti si cu experienta.

Buget pentru certificari IT.

Career path-uri stabilite cu managerul (daca e unul de treaba si dornic sa te ajute)

Am avut un manager super si un team lead extraordinar! (NU TOTI SUNT ASA)

In ture ai foarte mult timp liber! Daca esti tanar si nu ai facut ture, poti sa bagi 1-2 ani de ture, mai multi banuti (20-30% in plus).

Contra
Nu toti manageri si Team Leads-i sunt tehnici. Un job tehnic fara lideri tehnici va creea mereu dificultati pentru angajati dornici de a invata si dezvolta.

Salarii care incep sa fie depasite de concurenta.

Recomand aceasta firma pentru un drum la inceput (rookie) sau unui om experimentat. Pentru cei "mediocri" (1-3 ani de munca) cred ca puteti gasi oferte mai bune in alte parti.

S-a schimbat modul de oferire a servicilor, nu mai exista echipe dedicate (1-10 oameni ptr 2-3 clienti). Pare ca se merge in directia de Security Call Center - toti raspund la orice ticket si asteapta tickete la aceeasi coada, indiferent de client, ceea ce inseamna ca nu exista nici un fel de acces in mediul clientului, deci o analiza destul de rudimentara care pica mai mult pe umeri clientului. (un motiv pentru care am ales sa plec).

- ar trebui sa existe interviuri/teste anuale/bianuale pentru a testa competentele liderilor dpdb tehnic (nu ceva foarte strict, dar un mimim de competente). ex: am avut neplacerea de a recomanda pe cineva pregatit, sa i se puna intrebari la interviu si cel care punea intrebarile sa nu stie raspunsurile. Nu mai spunem de faptul ca erau niste intrebari puse doar de dragul de a fi puse. (ex: ce server DNS are google? R:8.8.8.8, corectarea managerului: Asta nu e server DNS, e server "default". Legenda spune ca nimeni nu stie ce e un server "default" nici in ziua de astazi)
- Cred ca ar merge o schimbare majora a grilei de salarizare (concurenta vine puternic din urma).
- Aduceti inapoi masinile virtuale in care Analistul isi batea capul cu un URL malitios sau un document malitios. Renuntati la sandbox-urile acelea vechi pe care nimeni nu le-a cerut.

Fost angajat 2021 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Cea mai buna scoala din Romania pentru cybersecurity.

20.05.2021 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
- pachet salarial
- bonusuri
- echipa profesionista
- buget traininguri

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

O companie cu o cultură organizațională excelentă

18.05.2021 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Tehnologii noi, clienți mari, oportunități de învățare și dezvoltare

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Mediu perfect, oameni de calitate

01.05.2021 - Fost angajat 2021 - Full time

Pro
Career path bine definit si esti ajutat sa il atingi
Lateral moving încurajat, te ajută să înveți tehnologii noi
Buget imens pentru certificări
Bonus anual

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Foarte multumit

26.04.2021 - Angajat - Full time

Pro
Mediu profesionist
Certificari
Oportunitati de promovare