Sii Romania

• Site: www.siiromania.ro

Evaluari companie Sii Romania

Aspiratii de companie multinationala, mentalitate de management de companie mica

05.10.2017 - Fost angajat Full time Util (19)

Pro
Sediul (pozitionare buna AFI Park, conditii de lucru OK, echipamente de lucru OK)
Nivelul salarial este peste medie

Contra
Modul in care este condusa compania nu se ridica la rang de companie multinationala. Comunicarea interdepartamentala in cadrul companiei nu este incurajata. Informatiile pozitive sunt prezentate foarte frumos iar cele negative sunt "bagate sub pres". Cand un angajat paraseste compania, de cele mai multe ori, scenariul este unul de film politist (nimeni nu stie nimic, se observa doar ca x-ulescu lipseste de 3 zile). Comunicarea in cazul "despartirii" este asigurata de diverse persoane, mai putin cele cu care ai discutat la angajare, acestea, coincidenta sau nu, nu se afla la birou in acele momente. Posibilitatile de avansare vin peste noapte si tot peste noapte te si parasesc, asta datorita schimbarilor multiple de strategie interna. Se incurajeaza barfa intre angajati, cu cate spui mai multe catre conducere cu atat esti mai apreciat (o competenta de baza in cadrul companiei).

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Oameni falsi, mincinosi, aroganti

22.09.2017 - Fost angajat Full time Util (33)

Pro
- sediul este modern
- localizare avantajoasa, langa metrou

Pro si contra SII Romania

07.08.2017 - Fost angajat Full time Util (21)

Pro
Proiecte interesante
Oameni bine pregatiti
Mediu de lucru placut
Salariile ok (zic ok pentru ca am vazut pe aici zvonuri cum ca ar plati foarte bine. Eu am lucrat la ei aproape 4 ani si pot spune ca salariul a fost decent, dar nu stralucit. Se acorda bonusuri, dar salariile sunt medii)

O companie care se crede mare si importanta

22.06.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
- Salarii mari dar cu scartaita
- Locatie accesibila
- Proiecte interesante

Afacere de familie. Se vand ca o multinationala dar sunt un business de apartament.

22.07.2015 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Posibilitate de a face foarte multe activitati, deodata.

Daca lucrezi mult si esti dedicat, se pot face bani frumosiProgram flexibil
Business Analysis Executive
atmosfera relaxanta, colectiv tanar, activitati
AP Accountant
Posibilitatea de a te angaja fara experienta sau prea multe cunostiinte in limba ceruta si de a ...
Analist servicii clienti
Motostivuitorist