Simpology

• Site: www.simpology.ro

Evaluari companie Simpology

Genul de experienta deloc ok care-ti arata varietatea locurilor de munca din capitala

14.04.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Angajarea a fost rapida, loc de munca modern, birourile au inaltime reglabila, program 9 -18, pe care nu il poti negocia, daca am terminat treaba pot pleca la 18, aproape saptamanal se organizeaza o iesire pe terasa biroului care pe mine ma lasa rece, unde se consuma bautura/mancare si la care ar fi bine sa participi pentru ca altfel a doua zi cei care au ramas se comporta de parca ai ratat cea mai faina petrecere a anului.

Contra
Colectivul e ca o secta, pauza fix de o ora impartita intre brunch si lunch. lunch-ul e platit de companie si timpul e controlat. cand vine lunch-ul ai jumatate de ora sa iti iei pauza. intr-un fel te obliga sa mananci tot timpul in birou, cu ei, bineinteles intr-o zona special amenajata. daca iti aduci pranzul de acasa sau iesi sa mananci in oras te vei simti exclus. manager moody si bipolar. daca are o zi buna, vei avea si tu una, daca are o zi proasta, vei sti ca are o zi proasta. camere de filmat si acces la calculatorul tau, activitatea ta este monitorizata, inclusiv discutiile pe care le ai pe canalele de comunicare. echipa mica, fara sanse reale de promovare sau crestere. atentie: seful mare, cel care ar trebui sa aiba grija de bunastarea echipei face jocuri neprofesioniste, "just for (his) fun". de exemplu, ii roaga pe colegii tai si pe managerul tau sa completeze o fisa sincera de feedback, spune ca e confidentiala, ca apoi sa ti-o arate. vezi acolo scris negru pe alb ceea ce oamenii aia cred despre tine, oameni care nu s-au cenzurat pentru ca au scris mesajul cat mai eficient si sincer pentru seful lor. tot el stie exact ce faci minut de minut.

Full time - Bucuresti

Locuri de munca Cornerstone Technologies
Cornerstone Technologies
Locuri de munca Thinslices Development
Thinslices Development
Sef raion
se respecta programul,ziua de salariu tichete etc
Colleagues are fine so the overall atmosphere is ok.The location is well placed and therefore easy ...
Senior PHP Developer
* unii oameni sunt faini; majoritatea insa, nu sunt;* salariul peste media pietei, dar nu exagerat;
Lucrator universal
Java developer