Siveco Romania SA

• Tel: 021.302.3300
    Fax: 021.302.3391
    Site: www.siveco.ro

Evaluari companie Siveco Romania SA

Prima si ultima zi de munca

27.11.2018 - Fost angajat Part time Util (9)

Pro
Procesul de recrutare a fost jos pălăria, m-au sunat la 2 zile de la aplicare, am avut interviul si am primit oferta in aceeasi zi, în general tot ce a ținut de hr a fost jos pălăria.
Orar flexibil.

Contra
Angajat ca si jr software developer, am ajuns la birou si am fost pasat intre echipe pana cand am ajuns intr o echipă în care am fost pus sa testez cursuri video sa vad daca sunt facute bine traducerile, dacă se suprapune bine audio cu video. Am început să mă plâng la team lead ca nu pe asta am fost angajat. M-a intrebat daca stii after effects si photoshop si am zis ca Nu, dar nu despre asta am discutat la interviu. M-a trimis la tech lead. A dat din umeri. Am fost la hr- doamna de acolo, o bomboana, habar nu avea de situația în care sunt eu si alti 4 colegi care nu au avut curajul sa se plângă de asta( unii intrati in ultima saptamana, luna sau chiar 3 luni). Mi-a zis sa vorbesc cu șefa de departament ca sigur se rezolva. Intre timp, un alt team lead a venit si *m-a pus* (de parca aveam vreo treaba cu el) sa iau niste fisiere de pe un server si sa le încarc pe alt server. Si asta ar fi fost munca mea din ziua următoare, ca si programator.
Următoarea zi șefa de departament m-a trimis la directorul adjunct. Am avut cu acesta o discuție telefonică în care m-am simțit ca si cum isi bătea joc de mine. Incerca sa imi spuna ca photoshop e tot programare. Incercam sa ii spun ca nu m-am angajat sa testez cursuri video - " pai si ce, testerii nu sunt oameni?" Ba da, dar cand m-am angajat nu asta am discutat. Și femeia de la curățenie e tot om, dar asta nu inseamna ca e ok sa ma pui sa ii fac treaba. La fel si paznicul si contabilul si ceo-ul, nici lor nu ma duc sa le fac treaba Ca nu pentru asta m-am angajat. Întreaga discuție a fost la modul asta, în care încerca să mă imbarlige si sa ma ia de prost.

Să vină altii

Part time - Junior Software Developer - Bucuresti

A fost un bun punct de plecare in cariera mea.

02.11.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Firma in care inveti destul de multe.

Contează departamentul in care ești foarte mult.

08.10.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Autonomie în decizie
Colegii

Poti incerca sa te inrolezi la ei, dar nu mai mult de 1-2 ani!

02.10.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
- multe proiecte, diverse tehnologii
- poti invata multe intr-un timp oarecum scurt

Oferte care ti s-ar potrivi

E loc de mai bine.

11.09.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Proiecte multe, unele interesante, altele mai putin interesante. In functie de proiect si deadline, colegii sunt mai mult sau mai putin prietenosi. Dar toti acorda o mana de ajutor atunci cand este ceruta. Suficient timp pentru dezvoltare personala
iar dupa mai mult de 1 an in firma (sau mai putin) in functie de ce este liber, risti sa ti gasesti perechea ;).

Stagiar
program flexibilatmosfera relaxatăcantinăoportunități de avansarevolum mic de muncă, după caz
Operator date calculator
-echipa tanara-plata la.timp-orar flexibil
Analist financiar
CulturaOrganizareProcese/ proceduri bine documentate
Concurs
Barista
Sales & Customer Support ...